Ondernemingen in Antwerpen (stad)

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 22,2%
 Professionele Diensten: 13,2%
 Restaurants: 12,2%
 Industrie: 8,9%
 Medisch: 6,5%
 Thuisdiensten: 5,4%
 Voedsel: 5,3%
 Andere: 26,4%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Kappers5114.30,9
Schoonheidsalons7074.31,3
Lening Bedrijven4633.70,8
Buurtwinkels en supermarkten6924.11,2
Onroerend Goed1.2654.22,2
Treinen en bussen4854.10,9
Bouw van gebouwen98840,3 jaar4.01,8
Huisartsen4564.20,8
Medisch en gezondheid1.4684.22,6
Ziekenhuizen4534.10,8
Advocaten/juristen6944.31,2
Architecten4454.40,8
Corporate management1.40035,4 jaar4.12,5
Bars en café's1.1744.22,1
Café's7804.11,4
Electronicawinkel7074.21,3
Juweliers en Horloges7964.21,4
Kantoorartikelen1.51837,4 jaar4.02,7
Kledingwinkels9424.11,7
Winkelen Overig5614.11,0
Gebied van Antwerpen (stad)212,3 km²
Bevolking562.664
Mannelijke bevolking277.977 (49,4%)
Vrouwelijke bevolking284.685 (50,6%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +20,2%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +12,5%
Gemiddelde leeftijd39,3
Gemiddelde leeftijd bij de mannen38,3
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen40,2
Netnummers3
BuurtenAntwerp, Berchem, Borgerhout, Deurne, Ekeren, Historisch Centrum, Linkeroever, Merksem, Wilrijk
Lokale tijdvrijdag 11:01
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Weer17.2°C half bewolkt
Breedte- & lengtegraad51.21989° / 4.40346°
Postcodes20002018202020302040Meer

Antwerpen (stad) - Kaart

Antwerpen (stad) Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking468.005484.188500.129562.664
Bevolkingsdichtheid2.204 / km²2.280 / km²2.355 / km²2.650 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Antwerpen (stad) Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 12,5% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Antwerpen (stad)+20,2%+16,2%+12,5%
Antwerpen+19,5%+15,4%+11,2%
België+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Antwerpen (stad) Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 39,3 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Antwerpen (stad)39,3 jaar40,2 jaar38,3 jaar
Antwerpen42 jaar42,8 jaar41,1 jaar
België41,4 jaar42,5 jaar40,3 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Antwerpen (stad) Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 519.78218.67638.459
5-917.37016.70434.075
10-1415.28514.44629.732
15-1915.13114.48129.612
20-2417.15517.38234.538
25-2920.08221.10741.189
30-3421.11320.58341.697
35-3919.57818.09637.675
40-4419.56817.79337.361
45-4919.64718.06237.709
50-5418.67917.99036.670
55-5916.87717.02233.900
60-6414.41214.73129.143
65-6912.87614.01926.895
70-749.62411.18420.808
75-798.97411.69020.664
80-846.76010.36017.121
85 Plus5.06410.35915.424
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Antwerpen (stad) Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 2.650 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Antwerpen (stad)562.664212,3 km²2.650 / km²
Antwerpen1,8 miljoen2.873,7 km²638,1 / km²
België11,3 miljoen30.664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Antwerpen (stad) Historische en Geschatte Bevolking

Geschatte bevolking van 1200 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in Antwerpen (stad)
 Borgerhout: 13,2%
 Berchem: 9,9%
 Deurne: 9,1%
 Andere: 67,7%

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Antwerpen (stad)
 Netnummer 3: 84,8%
 Netnummer 4: 12%
 Andere: 3,1%

Bedrijfsspreiding voor Antwerpen (stad)

 Matig: 43,4%
 Goedkoop: 37%
 Duur: 16,1%
 Erg Duur: 3,6%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Antwerpen (stad) CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Antwerpen (stad)4.540.295 t8,07 t21.386 t/km²
Antwerpen15.230.197 t8,31 t5.299 t/km²
België92.691.347 t8,22 t3.022 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Antwerpen (stad) CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)4.540.295 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd8,07 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)21.386 t/km²

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
13-07-200818:333,298,6 km4.000 mBelgiumusgs.gov
13-07-200806:453,866,5 km4.000 mBelgiumusgs.gov
09-11-200116:433,291,2 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200118:394,889,1 km10.000 mBelgiumusgs.gov
16-02-200116:543,297,5 km5.000 mBelgiumusgs.gov
11-09-199905:323,792,7 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
19-06-199518:544,389,1 km20.000 mBelgiumusgs.gov
20-07-199411:013,198,7 km5.000 mBelgiumusgs.gov
11-06-199310:043,378,6 km10.000 mBelgiumusgs.gov
03-06-199305:573,898,9 km10.000 mBelgiumusgs.gov

Zoek het optreden van aardbevingen nabij Antwerpen (stad)

Vroegste datum  Uiterste datum 
 Magnitude 3.0 en hoger   Magnitude 4.0 en hoger   Magnitude 5.0 en hoger 

Antwerpen (stad)

Antwerpen (Frans: Anvers) is de hoofdstad van de provincie Antwerpen en van het gelijknamige arrondissement, in België. Antwerpen telt ca. 513.500 inwoners (1 januari 2015) en is daarmee qua inwonertal de grootste gemeente van België. Naar oppervlakte is het d..  ︎  Antwerpen (stad) Wikipedia Page

Postcodes

Percentage bedrijven op Postcodes in Antwerpen (stad)
 Postcode 2000: 27,7%
 Postcode 2018: 19,2%
 Postcode 2100: 9,3%
 Postcode 2600: 7,1%
 Postcode 2060: 7%
 Andere: 29,9%

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.