Ondernemingen in Brugge

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 18%
 Restaurants: 11,7%
 Professionele Diensten: 10%
 Hotels & Reizen: 8,4%
 Industrie: 8,2%
 Medisch: 7,3%
 Onderwijs: 6,1%
 Voedsel: 5,5%
 Thuisdiensten: 5,2%
 Andere: 19,5%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Kappers2184.42,8
Schoonheidsalons3194.44,1
Bakkerijen1944.42,5
Buurtwinkels en supermarkten2834.43,7
Bouw anders2064.02,7
Onroerend Goed3103.94,0
B&B's2494.63,2
Hostels2134.22,8
Hotels en motels2364.13,1
Overige accommodatie45020 jaar4.25,8
Bouw van gebouwen3544.24,6
Weg- en waterbouw1674.32,2
Fysiotherapie1684.52,2
Huisartsen2054.22,7
Medisch en gezondheid6034.37,8
Ziekenhuizen2094.32,7
Advocaten/juristen2414.33,1
Corporate management4364.45,6
Bars en café's4044.35,2
Café's2444.33,2
Bouwmarkten1684.12,2
Electronicawinkel2074.12,7
Kantoorartikelen3814.24,9
Kledingwinkels3344.14,3
Winkelen Overig1684.22,2
Gebied van Brugge, Vlaanderen41,8 km²
Bevolking77.316
Mannelijke bevolking37.539 (48,6%)
Vrouwelijke bevolking39.778 (51,4%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 -17,5%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 -1,6%
Gemiddelde leeftijd45,3
Gemiddelde leeftijd bij de mannen43,7
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen46,9
Netnummers50
BuurtenAssebroek, Centrum, Lissewege, Onze-Lieve-Vrouwe-Kwartier, Sint-Andries, Sint-Anna, Sint-Kruis, Sint-Michiels, Sint-Pieters, Steenstraatkwartier
Lokale tijdvrijdag 03:34
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Breedte- & lengtegraad51.20892° / 3.22424°
Postcodes8000820083108380

Brugge, Vlaanderen - Kaart

Brugge, Vlaanderen Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking93.66381.75378.61377.316
Bevolkingsdichtheid2.239 / km²1.954 / km²1.879 / km²1.848 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Brugge Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Afname van 1,6% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Brugge, Vlaanderen-17,5%-5,4%-1,6%
West-Vlaanderen+1,2%+4,1%+4,5%
België+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Brugge, Vlaanderen Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 45,3 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Brugge, Vlaanderen45,3 jaar46,9 jaar43,7 jaar
West-Vlaanderen44,9 jaar46,1 jaar43,6 jaar
België41,4 jaar42,5 jaar40,3 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Brugge, Vlaanderen Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 51.7851.7303.515
5-91.8351.7613.596
10-141.8591.8153.675
15-192.1412.0204.161
20-242.4202.2384.658
25-292.3222.1834.506
30-342.2642.1934.457
35-392.2452.3284.574
40-442.5752.5895.164
45-492.7502.7815.532
50-542.8142.9195.733
55-592.6982.8115.509
60-642.3672.5144.881
65-692.2602.4454.705
70-741.6701.9953.666
75-791.5842.0283.612
80-841.1471.7022.850
85 Plus8031.7282.532
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Brugge, Vlaanderen Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 1.848 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Brugge, Vlaanderen77.31641,8 km²1.848 / km²
West-Vlaanderen1,2 miljoen3.168,6 km²370,8 / km²
België11,3 miljoen30.664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in Brugge
 Centrum: 19,2%
 Steenstraatkwartier: 12,1%
 Sint-Pieters: 9,1%
 Sint-Andries: 8,7%
 Sint-Michiels: 6,5%
 Sint-Kruis: 5,7%
 Lissewege: 5,5%
 Assebroek: 5%
 Andere: 28,1%

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Brugge
 Netnummer 50: 83,9%
 Netnummer 4: 13,2%
 Andere: 2,9%

Bedrijfsspreiding voor Brugge, Vlaanderen

 Matig: 45,3%
 Goedkoop: 34,1%
 Duur: 17,1%
 Erg Duur: 3,6%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Brugge, Vlaanderen CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Brugge, Vlaanderen643.256 t8,32 t15.377 t/km²
West-Vlaanderen9.614.872 t8,18 t3.034 t/km²
België92.691.347 t8,22 t3.022 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Brugge, Vlaanderen CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)643.256 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd8,32 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)15.377 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingGemiddels (4)
AardbevingLage (2)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
13-07-200818:333,295,7 km4.000 mBelgiumusgs.gov
23-01-200709:324,190,1 km10.000 mNorth Seausgs.gov
27-02-200500:163,181 km4.000 mFranceusgs.gov
02-07-200109:063,137,5 km5.000 mBelgiumusgs.gov
19-06-199518:544,393,6 km20.000 mBelgiumusgs.gov
22-03-198713:053,399,8 km10.000 mBelgiumusgs.gov

Brugge, Vlaanderen

Brugge (Frans en Engels: Bruges; Duits: Brügge) is de hoofdstad en grootste stad van de Belgische provincie West-Vlaanderen en van het arrondissement Brugge. De stad, gelegen in het noordwesten van het land, is tevens de hoofdplaats van het kieskanton Brugge, ..  ︎  Brugge Wikipedia Page

Postcodes

Percentage bedrijven op Postcodes in Brugge
 Postcode 8000: 58,7%
 Postcode 8200: 19,5%
 Postcode 8310: 15,3%
 Postcode 8380: 6,2%
 Andere: 0,3%

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.