Ondernemingen in Charleroi

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 20,8%
 Professionele Diensten: 11,5%
 Medisch: 10,7%
 Restaurants: 9,7%
 Industrie: 7,4%
 Thuisdiensten: 6,5%
 Voedsel: 5,5%
 Beauty & Spas: 5,3%
 Andere: 22,6%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Autogarage1703.90,8
Kappers2044.40,9
Schoonheidsalons2684.51,2
Banken963.80,4
Lening Bedrijven1533.90,7
Buurtwinkels en supermarkten1784.00,8
Algemene Aannemers1354.10,6
Bouw anders1824.00,8
Onroerend Goed1733.80,8
Treinen en bussen1053.10,5
Bouw van gebouwen1503.60,7
Groothandel bouwmaterialen984.00,4
Fysiotherapie1463.30,7
Huisartsen2444.11,1
Medisch en gezondheid5814.02,6
Tandartsen1114.10,5
Accountants1243.90,6
Advocaten/juristen2033.70,9
Corporate management2093.90,9
Juridisch en financieel1043.90,5
Bars en café's1334.10,6
Apotheken1654.30,7
Bouwmarkten1143.90,5
Electronicawinkel1374.00,6
Huishoudelijke apparaten1204.00,5
Kantoorartikelen1183.80,5
Kledingwinkels1814.00,8
Meubelwinkels944.00,4
Gebied van Charleroi, Wallonië107,1 km²
Bevolking224.218
Mannelijke bevolking108.679 (48,5%)
Vrouwelijke bevolking115.540 (51,5%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 -8,9%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +0,9%
Gemiddelde leeftijd40
Gemiddelde leeftijd bij de mannen38,2
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen41,7
Netnummers71
BuurtenCouillet, Gilly, Gosselies, Jumet, Lodelinsart, Marchienne-au-Pont, Marcinelle, Mont-sur-Marchienne, Montignies-sur-Sambre, Ransart
Lokale tijdvrijdag 03:29
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Weer14.3°C licht bewolkt
Breedte- & lengtegraad50.41136° / 4.44448°
Postcodes60006001601060206030Meer

Charleroi, Wallonië - Kaart

Charleroi, Wallonië Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking246.034230.413222.138224.218
Bevolkingsdichtheid2.296 / km²2.151 / km²2.073 / km²2.093 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Charleroi Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 0,9% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Charleroi, Wallonië-8,9%-2,7%+0,9%
Henegouwen+2,3%+4,6%+4,8%
België+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Charleroi, Wallonië Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 40 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Charleroi, Wallonië40 jaar41,7 jaar38,2 jaar
Henegouwen41 jaar42,6 jaar39,4 jaar
België41,4 jaar42,5 jaar40,3 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Charleroi, Wallonië Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 57.4307.01214.442
5-97.0726.79613.868
10-146.7506.45013.201
15-196.7826.32513.108
20-247.1867.27114.457
25-297.2387.36814.607
30-347.2277.04914.276
35-397.3766.97414.351
40-448.0057.60915.615
45-497.5967.49015.086
50-547.5587.77015.329
55-597.1357.57014.706
60-646.2566.96313.219
65-695.2856.10611.392
70-743.3834.3167.700
75-792.8314.3487.180
80-842.1824.0726.255
85 Plus1.3864.0525.438
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Charleroi, Wallonië Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 2.093 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Charleroi, Wallonië224.218107,1 km²2.093 / km²
Henegouwen1,3 miljoen3.816,1 km²352,3 / km²
België11,3 miljoen30.664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Charleroi, Wallonië geschatte bevolking

Geschatte bevolking van 1975 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in Charleroi
 Gosselies: 18,2%
 Marcinelle: 15,6%
 Gilly: 11,6%
 Jumet: 9,3%
 Montignies-sur-Sambre: 7,9%
 Mont-sur-Marchienne: 7,2%
 Marchienne-au-Pont: 5,4%
 Couillet: 5,2%
 Andere: 19,6%

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Charleroi
 Netnummer 71: 85,9%
 Netnummer 4: 10,1%
 Andere: 4%

Bedrijfsspreiding voor Charleroi, Wallonië

 Matig: 45,7%
 Goedkoop: 41,7%
 Duur: 11,5%
 Erg Duur: 1,1%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Charleroi, Wallonië CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Charleroi, Wallonië1.688.314 t7,53 t15.762 t/km²
Henegouwen10.696.632 t7,96 t2.803 t/km²
België92.691.347 t8,22 t3.022 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Charleroi, Wallonië CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)1.688.314 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd7,53 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)15.762 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingHoog (7)
AardbevingGemiddels (4)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
12-09-200818:143,325,1 km5.000 mBelgiumusgs.gov
13-07-200818:333,247 km4.000 mBelgiumusgs.gov
13-07-200806:453,826,3 km4.000 mBelgiumusgs.gov
23-07-199615:303,992,5 km10.000 mBelgiumusgs.gov
19-06-199518:544,339,5 km20.000 mBelgiumusgs.gov
20-07-199411:013,534,1 km5.000 mBelgiumusgs.gov
20-07-199411:013,134,9 km5.000 mBelgiumusgs.gov
29-08-199202:224,129,9 km17.900 mBelgiumusgs.gov
26-08-199216:413,933,8 km10.000 mBelgiumusgs.gov
10-08-199107:553,284,4 km10.000 mBelgiumusgs.gov

Zoek het optreden van aardbevingen nabij Charleroi, Wallonië

Vroegste datum  Uiterste datum 
 Magnitude 3.0 en hoger   Magnitude 4.0 en hoger   Magnitude 5.0 en hoger 

Charleroi, Wallonië

Charleroi (Waals: Tchålerwè) is een industriestad in de Belgische provincie Henegouwen. Charleroi telt ruim 203.000 inwoners op een oppervlakte van 102 km², en is daarmee naar inwonertal de op twee na grootste gemeente in België (na Antwerpen en Gent) en de gr..  ︎  Charleroi Wikipedia Page

Postcodes

Percentage bedrijven op Postcodes in Charleroi
 Postcode 6000: 31,6%
 Postcode 6001: 10%
 Postcode 6040: 9%
 Postcode 6041: 8,9%
 Postcode 6060: 7,1%
 Postcode 6032: 5,7%
 Postcode 6061: 5,7%
 Andere: 22%

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.