Ondernemingen in Elsene

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 19,4%
 Restaurants: 15,3%
 Professionele Diensten: 12,6%
 Medisch: 9,4%
 Thuisdiensten: 6,5%
 Industrie: 5,4%
 Voedsel: 5,1%
 Andere: 26,4%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Kappers1144.32,9
Schoonheidsalons1384.33,6
Kunstgalerijen1134.22,9
Lening Bedrijven843.12,2
Buurtwinkels en supermarkten1463.93,8
Onroerend Goed3353.68,7
Bouw van gebouwen1014.12,6
Huisartsen1863.64,8
Medisch en gezondheid4433.811,4
Tandartsen1034.62,7
Ziekenhuizen823.42,1
Advocaten/juristen1653.64,3
Architecten1224.63,2
Corporate management2024.35,2
Bars en café's2204.05,7
Café's1064.02,7
Fastfoodrestaurants864.02,2
Apotheken924.22,4
Electronicawinkel1533.84,0
Kantoorartikelen2093.95,4
Kledingwinkels1703.94,4
Gebied van Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest3,13 km²
Bevolking38.691
Mannelijke bevolking18.933 (48,9%)
Vrouwelijke bevolking19.758 (51,1%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +35,7%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +17%
Gemiddelde leeftijd34,7
Gemiddelde leeftijd bij de mannen34,8
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen34,6
BuurtenBoondaal, Brussels, Chatelain, Etangs d'Ixelles, Flagey-Malibran, Ixelles, Matonge, University
Lokale tijdzondag 08:17
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Breedte- & lengtegraad50.83333° / 4.36667°
Postcodes10001041104310441045Meer

Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest - Kaart

Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking28.51431.01333.05738.691
Bevolkingsdichtheid9.109 / km²9.907 / km²10.560 / km²12.360 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Elsene Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 17% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest+35,7%+24,8%+17%
Brussel+56,9%+37,3%+23,7%
Brussels Hoofdstedelijk Gewest+57,3%+37,4%+23,7%
België+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 34,7 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest34,7 jaar34,6 jaar34,8 jaar
Brussel35,7 jaar36,3 jaar35,1 jaar
Brussels Hoofdstedelijk Gewest35,8 jaar36,4 jaar35,1 jaar
België41,4 jaar42,5 jaar40,3 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 51.2471.1492.396
5-99308781.808
10-147677301.498
15-197677451.512
20-241.2841.5942.878
25-292.3132.6404.953
30-342.2672.3274.595
35-391.9161.7133.630
40-441.5681.3842.953
45-491.3111.1462.458
50-541.1321.0892.221
55-599429831.926
60-647758291.604
65-695977131.310
70-74403499902
75-79318427745
80-84219399618
85 Plus177515693
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 12.360 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest38.6913,13 km²12.360 / km²
Brussel1,2 miljoen153,3 km²7.555 / km²
Brussels Hoofdstedelijk Gewest1,2 miljoen162,4 km²7.276 / km²
België11,3 miljoen30.664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest Historische en Geschatte Bevolking

Geschatte bevolking van 1730 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in Elsene
 Ixelles: 22,9%
 University: 13,5%
 Matonge: 11,5%
 Flagey-Malibran: 8,9%
 Chatelain: 8,9%
 Andere: 34,2%

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Elsene
 Netnummer 2: 87,8%
 Netnummer 4: 11,7%
 Andere: 0,5%

Bedrijfsspreiding voor Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest

 Matig: 51,9%
 Goedkoop: 26,6%
 Duur: 16%
 Erg Duur: 5,5%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest284.478 t7,35 t90.882 t/km²
Brussel8.576.357 t7,4 t55.929 t/km²
Brussels Hoofdstedelijk Gewest8.745.994 t7,4 t53.842 t/km²
België92.691.347 t8,22 t3.022 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)284.478 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd7,35 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)90.882 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingHoog (7)
AardbevingLage (2)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
12-09-200818:143,370,7 km5.000 mBelgiumusgs.gov
13-07-200818:333,261,3 km4.000 mBelgiumusgs.gov
13-07-200806:453,826,8 km4.000 mBelgiumusgs.gov
09-11-200116:433,290,5 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200118:53499 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200118:394,891,8 km10.000 mBelgiumusgs.gov
19-06-199518:544,350,8 km20.000 mBelgiumusgs.gov
20-07-199411:013,565,2 km5.000 mBelgiumusgs.gov
20-07-199411:013,158,3 km5.000 mBelgiumusgs.gov
11-06-199310:043,391,7 km10.000 mBelgiumusgs.gov

Zoek het optreden van aardbevingen nabij Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest

Vroegste datum  Uiterste datum 
 Magnitude 3.0 en hoger   Magnitude 4.0 en hoger   Magnitude 5.0 en hoger 

Elsene, Brussels Hoofdstedelijk Gewest

Elsene (in het Frans: Ixelles) is een van de 19 tweetalige gemeentes die samen het Brussels Hoofdstedelijk Gewest vormen. De gemeente telt anno 2011 ruim 82.000 inwoners. bevindt zich in het zuidoosten van Brussel en wordt in tweeën gedeeld door de Louizalaan..  ︎  Elsene Wikipedia Page

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.