Ondernemingen in Genk

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 20,6%
 Professionele Diensten: 11,4%
 Restaurants: 10,6%
 Medisch: 9,5%
 Industrie: 8,8%
 Thuisdiensten: 6%
 Beauty & Spas: 5,5%
 Andere: 27,7%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Autogarage914.21.784,3
Kappers1124.52.196,1
Schoonheidsalons1414.52.764,7
Buurtwinkels en supermarkten1064.22.078,4
Algemene Aannemers894.11.745,1
Bouw anders1004.31.960,8
Onroerend Goed924.21.803,9
Bouw van gebouwen1424.42.784,3
Groothandel bouwmaterialen584.11.137,3
Fysiotherapie574.81.117,6
Huisartsen1154.42.254,9
Medisch en gezondheid3114.16.098,0
Tandartsen574.31.117,6
Ziekenhuizen824.21.607,8
Corporate management2353.84.607,8
Bars en café's1084.12.117,6
Café's664.21.294,1
Fastfoodrestaurants594.31.156,9
Bouwmarkten944.01.843,1
Dameskleding553.91.078,4
Electronicawinkel1094.22.137,3
Huishoudelijke apparaten684.01.333,3
Kantoorartikelen1374.32.686,3
Kledingwinkels1044.32.039,2
Meubelwinkels644.01.254,9
Winkelen Overig574.31.117,6
Sport anders614.21.196,1
Gebied van Genk, Vlaanderen0,459 km²
Bevolking51
Mannelijke bevolking25 (49,3%)
Vrouwelijke bevolking26 (50,7%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +27,5%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +24,4%
Gemiddelde leeftijd41,4
Gemiddelde leeftijd bij de mannen40,2
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen42,6
Netnummers89
BuurtenGeel, Mechelen, Mol, Saint-Gilles, Turnhout, Waterschei, Westerlo
Lokale tijddonderdag 15:38
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Breedte- & lengtegraad50.965° / 5.50082°
Postcodes3600

Genk, Vlaanderen - Kaart

Genk, Vlaanderen Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking40474151
Bevolkingsdichtheid87,2 / km²102,5 / km²89,4 / km²111,2 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Genk Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 24,4% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Genk, Vlaanderen+27,5%+8,5%+24,4%
Bret-10%-4,6%+3,6%
Limburg+13,4%+11,5%+8,9%
België+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Genk, Vlaanderen Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 41,4 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Genk, Vlaanderen41,4 jaar42,6 jaar40,2 jaar
Bret41,4 jaar42,6 jaar40,2 jaar
Limburg43,2 jaar43,9 jaar42,4 jaar
België41,4 jaar42,5 jaar40,3 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Genk, Vlaanderen Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 111,2 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Genk, Vlaanderen510,459 km²111,2 / km²
Bret10.35110 km²1.039 / km²
Limburg869.0742.427,4 km²358,0 / km²
België11,3 miljoen30.664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Genk, Vlaanderen Historische en Geschatte Bevolking

Geschatte oudere bevolking tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Genk
 Netnummer 89: 83,3%
 Netnummer 4: 10,7%
 Andere: 6%

Bedrijfsspreiding voor Genk, Vlaanderen

 Matig: 48,3%
 Goedkoop: 38,3%
 Duur: 13,2%
 Erg Duur: 0,2%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Genk, Vlaanderen CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Genk, Vlaanderen412 t8,08 t898,5 t/km²
Bret84.749 t8,19 t8.510 t/km²
Limburg7.023.062 t8,08 t2.893 t/km²
België92.691.347 t8,22 t3.022 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Genk, Vlaanderen CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)412 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd8,08 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)898,5 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingHoog (7)
AardbevingGemiddels (4)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
28-11-200600:193,132,9 km4.000 mThe Netherlandsusgs.gov
31-08-200214:283,225,9 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-07-200205:393,238,2 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-07-200202:093,345,1 km10.000 mBelgiumusgs.gov
09-11-200116:433,29,7 km10.000 mBelgiumusgs.gov
07-07-200106:393,131,5 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200119:023,623,2 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200118:53420,2 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200118:394,811,5 km10.000 mBelgiumusgs.gov
15-06-200122:243,425,3 km10.000 mBelgiumusgs.gov

Zoek het optreden van aardbevingen nabij Genk, Vlaanderen

Vroegste datum  Uiterste datum 
 Magnitude 3.0 en hoger   Magnitude 4.0 en hoger   Magnitude 5.0 en hoger 

Genk, Vlaanderen

Genk is een stad in de Belgische provincie Limburg en is de hoofdplaats van het kieskanton en het gerechtelijk kanton Genk. De stad telt meer dan 65.000 inwoners en is een van de belangrijkste industriële steden van Vlaanderen. Dit in het verleden door de aanw..  ︎  Genk Wikipedia Page

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.