Ondernemingen in Gent

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 18,1%
 Professionele Diensten: 13,6%
 Restaurants: 11,2%
 Onderwijs: 8,9%
 Medisch: 8,4%
 Industrie: 8,3%
 Thuisdiensten: 5,1%
 Andere: 26,5%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Kappers3844.42,0
Schoonheidsalons4744.42,4
Voortgezet onderwijs3494.31,8
Bakkerijen3104.21,6
Buurtwinkels en supermarkten4164.12,1
Onroerend Goed8044.04,1
Treinen en bussen3564.31,8
Bouw van gebouwen4714.12,4
Weg- en waterbouw4954.22,5
Huisartsen3894.42,0
Medisch en gezondheid1.1324.35,8
Ziekenhuizen5124.12,6
Advocaten/juristen4164.42,1
Architecten4784.52,4
Corporate management8344.24,2
Bars en café's8954.24,6
Café's4234.22,2
Apotheken3364.41,7
Electronicawinkel5294.12,7
Kantoorartikelen1.1034.05,6
Kledingwinkels5324.02,7
Gebied van Gent, Vlaanderen99,9 km²
Bevolking196.273
Mannelijke bevolking96.695 (49,3%)
Vrouwelijke bevolking99.579 (50,7%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +18,8%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +11,9%
Gemiddelde leeftijd38,3
Gemiddelde leeftijd bij de mannen37,2
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen39,3
Netnummers9
BuurtenBijloke, Binnenstad, Brugse Poort-Rooigem, Gent-centrum-Zuid, Gentbrugge, Sint-Amandsberg, Sint-Denijs-Westrem, Sint-Pieters, Station
Lokale tijdvrijdag 07:04
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Weer12.8°C bewolking
Breedte- & lengtegraad51.05° / 3.71667°
Postcodes90009030903290409041Meer

Gent, Vlaanderen - Kaart

Gent, Vlaanderen Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking165.259170.353175.470196.273
Bevolkingsdichtheid1.654 / km²1.705 / km²1.757 / km²1.965 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Gent Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 11,9% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Gent, Vlaanderen+18,8%+15,2%+11,9%
Oost-Vlaanderen+14,2%+12,1%+9,2%
België+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Gent, Vlaanderen Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 38,3 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Gent, Vlaanderen38,3 jaar39,3 jaar37,2 jaar
Oost-Vlaanderen42,2 jaar43,1 jaar41,2 jaar
België41,4 jaar42,5 jaar40,3 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Gent, Vlaanderen Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 56.0975.89111.988
5-95.3775.21910.596
10-144.8304.6599.490
15-194.9644.8309.794
20-246.4306.63613.066
25-298.8548.76917.624
30-348.4918.00616.497
35-397.4506.68114.131
40-446.7516.15012.902
45-496.4976.21312.711
50-546.3326.24312.576
55-595.7095.84711.556
60-644.9455.0479.993
65-694.2144.7208.934
70-743.1183.7966.915
75-792.9073.8956.802
80-842.1923.4545.647
85 Plus1.5373.5235.060
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Gent, Vlaanderen Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 1.965 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Gent, Vlaanderen196.27399,9 km²1.965 / km²
Oost-Vlaanderen1,5 miljoen3.008,1 km²495,5 / km²
België11,3 miljoen30.664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Gent, Vlaanderen Historische en Geschatte Bevolking

Geschatte bevolking van 1600 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Gent
 Netnummer 9: 80,2%
 Netnummer 4: 15,9%
 Andere: 3,9%

Bedrijfsspreiding voor Gent, Vlaanderen

 Matig: 47,7%
 Goedkoop: 36,5%
 Duur: 13,8%
 Erg Duur: 2%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Gent, Vlaanderen CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Gent, Vlaanderen1.629.965 t8,3 t16.322 t/km²
Oost-Vlaanderen12.508.086 t8,39 t4.158 t/km²
België92.691.347 t8,22 t3.022 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Gent, Vlaanderen CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)1.629.965 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd8,3 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)16.322 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingHoog (7)
AardbevingLage (2)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
13-07-200818:333,269,7 km4.000 mBelgiumusgs.gov
13-07-200806:453,876,3 km4.000 mBelgiumusgs.gov
27-02-200500:163,179,9 km4.000 mFranceusgs.gov
02-07-200109:063,172 km5.000 mBelgiumusgs.gov
19-06-199518:544,364,2 km20.000 mBelgiumusgs.gov
20-07-199411:013,586,4 km5.000 mBelgiumusgs.gov
20-07-199411:013,176,5 km5.000 mBelgiumusgs.gov
29-08-199202:224,199 km17.900 mBelgiumusgs.gov
31-03-198722:433,178 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-03-198713:053,375,4 km10.000 mBelgiumusgs.gov

Zoek het optreden van aardbevingen nabij Gent, Vlaanderen

Vroegste datum  Uiterste datum 
 Magnitude 3.0 en hoger   Magnitude 4.0 en hoger   Magnitude 5.0 en hoger 

Gent, Vlaanderen

Gent (Frans: Gand) is de hoofdstad van de Belgische provincie Oost-Vlaanderen en van het arrondissement Gent. Gent heeft een oppervlakte van 156,18 km² en telt ca. 250.000 inwoners, waarmee het naar inwonertal de op één na grootste gemeente van België is, na A..  ︎  Gent Wikipedia Page

Postcodes

Percentage bedrijven op Postcodes in Gent
 Postcode 9000: 71,3%
 Postcode 9050: 5,8%
 Andere: 22,8%

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.