Ondernemingen in Kortrijk

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 19,1%
 Restaurants: 10,4%
 Professionele Diensten: 9,9%
 Industrie: 8,1%
 Medisch: 8,1%
 Onderwijs: 8%
 Thuisdiensten: 5,9%
 Hotels & Reizen: 5,5%
 Andere: 24,9%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Kappers1794.42,3
Schoonheidsalons2334.43,0
Voortgezet onderwijs1394.11,8
Lening Bedrijven1124.21,5
Bakkerijen1084.41,4
Buurtwinkels en supermarkten1714.12,2
Bouw anders1604.22,1
Onroerend Goed2534.03,3
Bouw van gebouwen2104.12,7
Huisartsen1564.52,0
Medisch en gezondheid3904.25,1
Ziekenhuizen1724.12,2
Accountants1034.11,3
Advocaten/juristen1434.21,9
Architecten1114.61,4
Corporate management3354.14,4
Bars en café's2514.33,3
Café's1314.31,7
Apotheken1104.51,4
Bouwmarkten1224.11,6
Electronicawinkel1714.22,2
Huishoudelijke apparaten1124.21,5
Kantoorartikelen2564.23,3
Kledingwinkels2734.23,6
Meubelwinkels1094.01,4
Gebied van Kortrijk, Vlaanderen42,1 km²
Bevolking76.603
Mannelijke bevolking37.697 (49,2%)
Vrouwelijke bevolking38.906 (50,8%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 -13%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +0,3%
Gemiddelde leeftijd43,5
Gemiddelde leeftijd bij de mannen42,1
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen44,9
Netnummers56
BuurtenAalbeke, Bellegem, Bissegem, Heule, Kortrijk, Marke, Rodenburg, Rollegem
Lokale tijddonderdag 05:34
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Breedte- & lengtegraad50.82803° / 3.26487°
Postcodes85008501851085118520Meer

Kortrijk, Vlaanderen - Kaart

Kortrijk, Vlaanderen Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking88.00478.97576.36176.603
Bevolkingsdichtheid2.089 / km²1.874 / km²1.812 / km²1.818 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kortrijk Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 0,3% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Kortrijk, Vlaanderen-13%-3%+0,3%
West-Vlaanderen+1,2%+4,1%+4,5%
België+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kortrijk, Vlaanderen Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 43,5 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Kortrijk, Vlaanderen43,5 jaar44,9 jaar42,1 jaar
West-Vlaanderen44,9 jaar46,1 jaar43,6 jaar
België41,4 jaar42,5 jaar40,3 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kortrijk, Vlaanderen Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 52.1592.0834.242
5-92.0441.9323.976
10-141.9121.8953.808
15-192.2132.1484.361
20-242.4902.3044.794
25-292.3102.2724.582
30-342.4392.3324.771
35-392.2552.1794.435
40-442.4782.3684.846
45-492.8492.7475.597
50-542.9042.6565.561
55-592.5332.6015.135
60-642.2272.2384.465
65-692.1122.2584.371
70-741.5321.8243.356
75-791.4781.8443.323
80-841.0611.6422.704
85 Plus7021.5832.286
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kortrijk, Vlaanderen Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 1.818 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Kortrijk, Vlaanderen76.60342,1 km²1.818 / km²
West-Vlaanderen1,2 miljoen3.168,6 km²370,8 / km²
België11,3 miljoen30.664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kortrijk, Vlaanderen geschatte bevolking

Geschatte bevolking van 1975 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in Kortrijk
 Heule: 24%
 Marke: 15,7%
 Bissegem: 13,3%
 Bellegem: 8%
 Aalbeke: 7%
 Rodenburg: 6,2%
 Rollegem: 5,2%
 Andere: 20,6%

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Kortrijk
 Netnummer 56: 85%
 Netnummer 4: 11,2%
 Andere: 3,8%

Bedrijfsspreiding voor Kortrijk, Vlaanderen

 Matig: 43,7%
 Goedkoop: 38,5%
 Duur: 15,6%
 Erg Duur: 2,2%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Kortrijk, Vlaanderen CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Kortrijk, Vlaanderen624.065 t8,15 t14.815 t/km²
West-Vlaanderen9.614.872 t8,18 t3.034 t/km²
België92.691.347 t8,22 t3.022 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Kortrijk, Vlaanderen CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)624.065 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd8,15 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)14.815 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingHoog (7)
AardbevingLage (2)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
13-07-200818:333,258 km4.000 mBelgiumusgs.gov
13-07-200806:453,895,1 km4.000 mBelgiumusgs.gov
27-02-200500:163,141,6 km4.000 mFranceusgs.gov
02-07-200109:063,152,9 km5.000 mBelgiumusgs.gov
19-06-199518:544,359 km20.000 mBelgiumusgs.gov
20-07-199411:013,579 km5.000 mBelgiumusgs.gov
20-07-199411:013,169,9 km5.000 mBelgiumusgs.gov
29-08-199202:224,194,3 km17.900 mBelgiumusgs.gov
02-12-198913:593,198,6 km10.000 mBelgiumusgs.gov
31-03-198722:433,163,7 km10.000 mBelgiumusgs.gov

Zoek het optreden van aardbevingen nabij Kortrijk, Vlaanderen

Vroegste datum  Uiterste datum 
 Magnitude 3.0 en hoger   Magnitude 4.0 en hoger   Magnitude 5.0 en hoger 

Kortrijk, Vlaanderen

Kortrijk (Frans: Courtrai) is een centrumstad in het zuiden van de Belgische provincie West-Vlaanderen en is de hoofdplaats van het gelijknamige bestuurlijke en gerechtelijke arrondissement. De stad ligt aan de rivier de Leie en telt zo'n 75.000 inwoners. Kort..  ︎  Kortrijk Wikipedia Page

Postcodes

Percentage bedrijven op Postcodes in Kortrijk
 Postcode 8500: 75,1%
 Postcode 8510: 10,7%
 Postcode 8501: 10,4%
 Andere: 3,7%

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.