Ondernemingen in Leuven

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 18,4%
 Restaurants: 13,2%
 Professionele Diensten: 12,1%
 Medisch: 8,3%
 Onderwijs: 7,1%
 Industrie: 7,1%
 Thuisdiensten: 6,9%
 Andere: 26,9%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Kappers1354.31,8
Schoonheidsalons1784.32,4
Hoger Onderwijs (HBO en WO)1824.22,4
Voortgezet onderwijs1454.11,9
Buurtwinkels en supermarkten1494.12,0
Onroerend Goed5334.17,1
Overige accommodatie1264.01,7
Treinen en bussen1213.91,6
Bouw van gebouwen1934.32,6
Medisch en gezondheid4244.25,6
Ziekenhuizen2424.23,2
Advocaten/juristen1554.22,1
Corporate management3454.24,6
Bars en café's2784.13,7
Café's1904.12,5
Fastfoodrestaurants1084.01,4
Electronicawinkel2374.33,2
Kantoorartikelen3564.24,7
Kledingwinkels2114.12,8
Gebied van Leuven, Vlaanderen34,9 km²
Bevolking75.050
Mannelijke bevolking37.409 (49,8%)
Vrouwelijke bevolking37.641 (50,2%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +14,2%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +10,6%
Gemiddelde leeftijd36,6
Gemiddelde leeftijd bij de mannen35,4
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen37,8
Netnummers16
BuurtenHeverlee, Kessel-Lo
Lokale tijddonderdag 16:58
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Breedte- & lengtegraad50.87959° / 4.70093°
Postcodes30003001301030123018Meer

Leuven, Vlaanderen - Kaart

Leuven, Vlaanderen Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking65.71066.94367.88675.050
Bevolkingsdichtheid1.882 / km²1.918 / km²1.945 / km²2.150 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Leuven Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 10,6% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Leuven, Vlaanderen+14,2%+12,1%+10,6%
Vlaams-Brabant+17,2%+13,9%+10,4%
België+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Leuven, Vlaanderen Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 36,6 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Leuven, Vlaanderen36,6 jaar37,8 jaar35,4 jaar
Vlaams-Brabant42,1 jaar43,1 jaar41,1 jaar
België41,4 jaar42,5 jaar40,3 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Leuven, Vlaanderen Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 52.2022.0784.281
5-91.8741.7423.616
10-141.6241.5543.178
15-191.7581.6523.410
20-242.9633.0836.047
25-294.4374.1348.571
30-343.6313.1566.787
35-392.8832.4925.376
40-442.4602.1744.635
45-492.3262.1764.502
50-542.2892.2134.502
55-592.0932.2084.302
60-641.7831.8343.618
65-691.4711.6193.090
70-741.0751.2742.349
75-799911.4262.418
80-848571.3702.227
85 Plus6921.4532.146
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Leuven, Vlaanderen Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 2.150 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Leuven, Vlaanderen75.05034,9 km²2.150 / km²
Vlaams-Brabant1,1 miljoen2.118,7 km²521,5 / km²
België11,3 miljoen30.664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Leuven, Vlaanderen Historische en Geschatte Bevolking

Geschatte bevolking van 1100 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in Leuven
 Heverlee: 46,6%
 Kessel-Lo: 23,4%
 Andere: 30%

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Leuven
 Netnummer 16: 82,4%
 Netnummer 4: 13,1%
 Andere: 4,4%

Bedrijfsspreiding voor Leuven, Vlaanderen

 Matig: 45,1%
 Goedkoop: 38,9%
 Duur: 12,8%
 Erg Duur: 3,1%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Leuven, Vlaanderen CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Leuven, Vlaanderen653.690 t8,71 t18.731 t/km²
Vlaams-Brabant9.718.678 t8,8 t4.587 t/km²
België92.691.347 t8,22 t3.022 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Leuven, Vlaanderen CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)653.690 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd8,71 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)18.731 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingHoog (7)
AardbevingLage (2)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
12-09-200818:143,373,5 km5.000 mBelgiumusgs.gov
13-07-200818:333,282,2 km4.000 mBelgiumusgs.gov
13-07-200806:453,828,9 km4.000 mBelgiumusgs.gov
31-08-200214:283,279,9 km10.000 mBelgiumusgs.gov
09-11-200116:433,266,5 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200119:023,676,5 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200118:53475,2 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200118:394,867,7 km10.000 mBelgiumusgs.gov
15-06-200122:243,480,4 km10.000 mBelgiumusgs.gov
07-03-200102:293,681,6 km10.000 mBelgiumusgs.gov

Zoek het optreden van aardbevingen nabij Leuven, Vlaanderen

Vroegste datum  Uiterste datum 
 Magnitude 3.0 en hoger   Magnitude 4.0 en hoger   Magnitude 5.0 en hoger 

Leuven, Vlaanderen

Leuven (Frans: Louvain; Duits: Löwen) is een stad en gemeente in de Belgische provincie Vlaams-Brabant. Het is de hoofdstad van deze provincie en tevens de hoofdplaats van het bestuurlijke en gerechtelijke arrondissement Leuven. Leuven heeft een oppervlakte va..  ︎  Leuven Wikipedia Page

Postcodes

Percentage bedrijven op Postcodes in Leuven
 Postcode 3000: 62,3%
 Postcode 3001: 17,9%
 Postcode 3010: 14,4%
 Andere: 5,4%

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.