Ondernemingen in Luik (stad)

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 19,1%
 Restaurants: 11,5%
 Professionele Diensten: 11%
 Medisch: 10,5%
 Industrie: 8,6%
 Thuisdiensten: 5,7%
 Voedsel: 5,2%
 Andere: 28,3%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Autogarage1884.00,4
Kappers2674.30,6
Schoonheidsalons3454.30,8
Lening Bedrijven2193.50,5
Bakkerijen1754.20,4
Buurtwinkels en supermarkten2834.00,7
Bouw anders1704.30,4
Onroerend Goed3243.90,8
Treinen en bussen2624.00,6
Bouw van gebouwen2313.60,5
Fysiotherapie1944.60,5
Huisartsen4354.31,0
Medisch en gezondheid1.0594.02,5
Tandartsen1963.80,5
Ziekenhuizen1893.80,4
Advocaten/juristen3464.20,8
Architecten2634.50,6
Bars en café's3274.10,8
Café's1774.20,4
Fastfoodrestaurants1784.00,4
Apotheken2334.20,5
Electronicawinkel2504.10,6
Kantoorartikelen2604.10,6
Kledingwinkels4093.91,0
Gebied van Luik (stad)198,3 km²
Bevolking430.104
Mannelijke bevolking209.126 (48,6%)
Vrouwelijke bevolking220.978 (51,4%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +3,3%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +5,4%
Gemiddelde leeftijd40
Gemiddelde leeftijd bij de mannen38,4
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen41,6
Netnummers4
BuurtenCentre, Grivegnée, Liège, Longdoz, Outremeuse, Rocourt, Saint-Gilles, Sainte-Walburge, Sclessin, Vennes
Lokale tijdvrijdag 04:04
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Weer13.1°C heldere lucht
Breedte- & lengtegraad50.63373° / 5.56749°
Postcodes40004020403040314032Meer

Luik (stad) - Kaart

Luik (stad) Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking416.283408.259408.178430.104
Bevolkingsdichtheid2.099 / km²2.058 / km²2.058 / km²2.168 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Luik (stad) Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 5,4% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Luik (stad)+3,3%+5,4%+5,4%
Luik+10,8%+10%+8%
België+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Luik (stad) Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 40 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Luik (stad)40 jaar41,6 jaar38,4 jaar
Luik41,1 jaar42,4 jaar39,8 jaar
België41,4 jaar42,5 jaar40,3 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Luik (stad) Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 513.38612.74526.131
5-912.00811.70823.717
10-1411.42110.90222.324
15-1911.53611.40522.941
20-2414.41515.10629.521
25-2916.31316.42932.743
30-3415.57014.68630.256
35-3914.41813.23027.648
40-4414.64813.61028.258
45-4914.50413.99028.494
50-5414.23314.41128.645
55-5913.59314.18227.775
60-6412.10113.06725.168
65-6910.11311.72121.834
70-746.7368.78415.521
75-796.0808.76514.845
80-844.8308.16812.998
85 Plus3.2248.07011.294
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Luik (stad) Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 2.168 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Luik (stad)430.104198,3 km²2.168 / km²
Luik1,1 miljoen3.854,3 km²287,3 / km²
België11,3 miljoen30.664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Luik (stad) geschatte bevolking

Geschatte bevolking van 1975 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in Luik (stad)
 Centre: 18,9%
 Vennes: 11,3%
 Saint-Gilles: 9,1%
 Sainte-Walburge: 7,8%
 Outremeuse: 5,7%
 Rocourt: 5,1%
 Andere: 42,2%

Bedrijfsspreiding voor Luik (stad)

 Matig: 45%
 Goedkoop: 40,5%
 Duur: 13%
 Erg Duur: 1,4%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Luik (stad) CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Luik (stad)3.347.174 t7,78 t16.878 t/km²
Luik8.948.837 t8,08 t2.321 t/km²
België92.691.347 t8,22 t3.022 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Luik (stad) CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)3.347.174 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd7,78 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)16.878 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingHoog (7)
AardbevingGemiddels (4)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
24-11-200719:103,730 km13.000 mBelgiumusgs.gov
31-08-200214:283,232,3 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-07-200205:393,235,3 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-07-200202:093,333,6 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-04-200214:163,541,4 km10.000 mGermanyusgs.gov
07-01-200212:013,341,9 km10.000 mGermanyusgs.gov
07-01-200211:593,241,8 km10.000 mGermanyusgs.gov
09-11-200116:433,236,5 km10.000 mBelgiumusgs.gov
07-07-200106:393,128,9 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200119:023,629,7 km10.000 mBelgiumusgs.gov

Zoek het optreden van aardbevingen nabij Luik (stad)

Vroegste datum  Uiterste datum 
 Magnitude 3.0 en hoger   Magnitude 4.0 en hoger   Magnitude 5.0 en hoger 

Luik (stad)

Luik (Frans: Liège, voor 1949: Liége; Duits: Lüttich; Waals: Lîdje) is de hoofdstad van de provincie Luik in België. De stad is gelegen aan de Maas, ongeveer 30 km stroomopwaarts van Maastricht. De bijnaam van de stad is La Cité Ardente (De Vurige Stede). Deze..  ︎  Luik (stad) Wikipedia Page

Postcodes

Percentage bedrijven op Postcodes in Luik (stad)
 Postcode 4000: 61,7%
 Postcode 4020: 25,1%
 Andere: 13,1%

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.