Ondernemingen in Mechelen (stad)

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 20,6%
 Professionele Diensten: 12,7%
 Restaurants: 10,1%
 Medisch: 9%
 Industrie: 8,6%
 Thuisdiensten: 5,6%
 Onderwijs: 5,2%
 Andere: 28,2%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Autogarage1214.11,8
Kappers1284.41,9
Schoonheidsalons1724.42,5
Bakkerijen964.01,4
Buurtwinkels en supermarkten1184.11,7
Algemene Aannemers1034.01,5
Bouw anders1174.21,7
Onroerend Goed2074.03,0
Bouw van gebouwen2462.93,6
Fysiotherapie874.71,3
Huisartsen1244.31,8
Medisch en gezondheid3324.14,8
Ziekenhuizen1424.22,1
Advocaten/juristen973.71,4
Corporate management1914.22,8
Bars en café's2204.13,2
Café's1314.11,9
Apotheken974.41,4
Bouwmarkten1033.91,5
Electronicawinkel1894.12,7
Kantoorartikelen3414.15,0
Kledingwinkels1373.92,0
Gebied van Mechelen (stad)33,2 km²
Bevolking68.764
Mannelijke bevolking33.626 (48,9%)
Vrouwelijke bevolking35.138 (51,1%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +2,4%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +6,8%
Gemiddelde leeftijd39,8
Gemiddelde leeftijd bij de mannen38,8
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen40,8
Netnummers15
BuurtenMechelen
Lokale tijdvrijdag 12:48
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Breedte- & lengtegraad51.02574° / 4.47762°
Postcodes198128002812

Mechelen (stad) - Kaart

Mechelen (stad) Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking67.13864.63264.39368.764
Bevolkingsdichtheid2.023 / km²1.947 / km²1.940 / km²2.072 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mechelen (stad) Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 6,8% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Mechelen (stad)+2,4%+6,4%+6,8%
Antwerpen+19,5%+15,4%+11,2%
België+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mechelen (stad) Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 39,8 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Mechelen (stad)39,8 jaar40,8 jaar38,8 jaar
Antwerpen42 jaar42,8 jaar41,1 jaar
België41,4 jaar42,5 jaar40,3 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Mechelen (stad) Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 52.3682.2624.631
5-92.1432.0074.150
10-141.8921.8533.745
15-191.9161.8763.793
20-242.0842.1544.238
25-292.2602.4184.679
30-342.4352.4884.923
35-392.2472.1684.415
40-442.2972.2344.532
45-492.3962.3494.746
50-542.3872.3704.757
55-592.2262.1944.420
60-641.8011.8403.642
65-691.5591.7003.259
70-741.1691.3752.544
75-791.0451.3962.441
80-848171.2272.044
85 Plus5861.2291.815
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Mechelen (stad) Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 2.072 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Mechelen (stad)68.76433,2 km²2.072 / km²
Antwerpen1,8 miljoen2.873,7 km²638,1 / km²
België11,3 miljoen30.664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mechelen (stad) geschatte bevolking

Geschatte bevolking van 1975 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Mechelen (stad)
 Netnummer 15: 80,7%
 Netnummer 4: 12,9%
 Andere: 6,4%

Bedrijfsspreiding voor Mechelen (stad)

 Goedkoop: 45,9%
 Matig: 41,4%
 Duur: 10,4%
 Erg Duur: 2,3%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Mechelen (stad) CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Mechelen (stad)580.520 t8,44 t17.495 t/km²
Antwerpen15.230.197 t8,31 t5.299 t/km²
België92.691.347 t8,22 t3.022 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Mechelen (stad) CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)580.520 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd8,44 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)17.495 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
AardbevingLage (2)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
12-09-200818:143,390,3 km5.000 mBelgiumusgs.gov
13-07-200818:333,282,9 km4.000 mBelgiumusgs.gov
13-07-200806:453,844,3 km4.000 mBelgiumusgs.gov
31-08-200214:283,297 km10.000 mBelgiumusgs.gov
09-11-200116:433,281,8 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200119:023,693,8 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200118:53491,8 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200118:394,881,3 km10.000 mBelgiumusgs.gov
15-06-200122:243,497 km10.000 mBelgiumusgs.gov
07-03-200102:293,699,1 km10.000 mBelgiumusgs.gov

Zoek het optreden van aardbevingen nabij Mechelen (stad)

Vroegste datum  Uiterste datum 
 Magnitude 3.0 en hoger   Magnitude 4.0 en hoger   Magnitude 5.0 en hoger 

Mechelen (stad)

Mechelen (Frans: Malines) is een Belgische stad in de provincie Antwerpen. De gemeente ligt in het zuiden van deze Vlaamse provincie, centraal tussen de steden Antwerpen en Brussel, aan de rivier de Dijle. Mechelen telt bijna 84.000 inwoners. Het is naar aanta..  ︎  Mechelen (stad) Wikipedia Page

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.