Ondernemingen in Oostende

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 20,6%
 Restaurants: 13,6%
 Medisch: 8,4%
 Professionele Diensten: 8,1%
 Industrie: 7,1%
 Voedsel: 6,8%
 Thuisdiensten: 6,1%
 Beauty & Spas: 5,1%
 Hotels & Reizen: 5,1%
 Andere: 19,2%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Kappers1484.42,3
Schoonheidsalons1954.63,0
Bakkerijen1044.21,6
Buurtwinkels en supermarkten1634.12,5
Onroerend Goed3554.15,5
Overige accommodatie1323.92,1
Veerdiensten954.31,5
Bouw van gebouwen2304.03,6
Fysiotherapie1024.81,6
Huisartsen1024.21,6
Medisch en gezondheid2734.04,3
Ziekenhuizen1844.22,9
Bars en café's3054.14,8
Café's1824.12,8
Electronicawinkel1304.02,0
Kantoorartikelen1953.83,0
Kledingwinkels1974.03,1
Gebied van Oostende, Vlaanderen26 km²
Bevolking64.076
Mannelijke bevolking31.192 (48,7%)
Vrouwelijke bevolking32.884 (51,3%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 -2,1%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +3,1%
Gemiddelde leeftijd49,2
Gemiddelde leeftijd bij de mannen47
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen51,3
Netnummers59
BuurtenCentrum, Konterdam, Mariakerke + Raversijde, Oostende, Sint-Michiels, Steenstraatkwartier, Stene, Tillegem, Vuurtorenwijk, Zandvoorde, Zeebrugge
Lokale tijddonderdag 19:00
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Breedte- & lengtegraad51.21551° / 2.927°
Postcodes8400

Oostende, Vlaanderen - Kaart

Oostende, Vlaanderen Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking65.43262.66562.12064.076
Bevolkingsdichtheid2.515 / km²2.409 / km²2.388 / km²2.463 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Oostende Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 3,1% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Oostende, Vlaanderen-2,1%+2,3%+3,1%
West-Vlaanderen+1,2%+4,1%+4,5%
België+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Oostende, Vlaanderen Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 49,2 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Oostende, Vlaanderen49,2 jaar51,3 jaar47 jaar
West-Vlaanderen44,9 jaar46,1 jaar43,6 jaar
België41,4 jaar42,5 jaar40,3 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Oostende, Vlaanderen Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 51.3491.3472.697
5-91.3271.3182.646
10-141.3031.2912.594
15-191.5951.4233.018
20-241.8501.7123.563
25-291.7901.6013.392
30-341.8211.5823.403
35-391.7611.5853.346
40-441.9091.8883.798
45-492.1782.1184.296
50-542.3722.2974.670
55-592.3072.3814.689
60-642.3142.4224.737
65-692.2042.4144.619
70-741.6921.9673.659
75-791.4982.0353.533
80-841.1501.7292.879
85 Plus7711.7732.545
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Oostende, Vlaanderen Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 2.463 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Oostende, Vlaanderen64.07626 km²2.463 / km²
West-Vlaanderen1,2 miljoen3.168,6 km²370,8 / km²
België11,3 miljoen30.664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Oostende, Vlaanderen geschatte bevolking

Geschatte bevolking van 1975 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Oostende
 Netnummer 59: 84,1%
 Netnummer 4: 11,5%
 Andere: 4,3%

Bedrijfsspreiding voor Oostende, Vlaanderen

 Goedkoop: 41,9%
 Matig: 40,5%
 Duur: 15,7%
 Erg Duur: 1,8%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Oostende, Vlaanderen CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Oostende, Vlaanderen512.522 t8 t19.705 t/km²
West-Vlaanderen9.614.872 t8,18 t3.034 t/km²
België92.691.347 t8,22 t3.022 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Oostende, Vlaanderen CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)512.522 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd8 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)19.705 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingGemiddels (4)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
23-01-200709:324,173,1 km10.000 mNorth Seausgs.gov
27-02-200500:163,180,3 km4.000 mFranceusgs.gov
02-07-200109:063,117,9 km5.000 mBelgiumusgs.gov
14-09-199423:363,991,6 km10.000 mEngland, United Kingdomusgs.gov
04-05-199003:153,184,4 km10.000 mFranceusgs.gov

Oostende, Vlaanderen

Oostende is een stad in de Belgische provincie West-Vlaanderen, die ongeveer centraal langs de Belgische kust ligt. De stad is een belangrijk toeristisch en economisch centrum, telt ruim 70.000 inwoners (2014), beschikt over een zee- en luchthaven en is het ce..  ︎  Oostende Wikipedia Page

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.