Ondernemingen in Roeselare

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 21,2%
 Industrie: 10,2%
 Professionele Diensten: 9,6%
 Restaurants: 9,1%
 Medisch: 7,6%
 Onderwijs: 6,2%
 Thuisdiensten: 6,1%
 Voedsel: 5,3%
 Andere: 24,8%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Autogarage1384.16,2
Kappers1684.47,5
Schoonheidsalons2014.59,0
Voortgezet onderwijs964.04,3
Bakkerijen1004.44,5
Buurtwinkels en supermarkten1564.27,0
Algemene Aannemers1183.95,3
Bouw anders1563.97,0
Onroerend Goed1554.06,9
Bouw van gebouwen2794.112,5
Huisartsen1054.14,7
Medisch en gezondheid2804.212,5
Ziekenhuizen1633.67,3
Corporate management1694.07,6
Bars en café's2134.39,5
Bouwmarkten1354.06,0
Dameskleding964.14,3
Electronicawinkel1444.06,4
Huishoudelijke apparaten1024.04,6
Kantoorartikelen2394.010,7
Kledingwinkels2284.110,2
Meubelwinkels903.94,0
Tuincentra1014.14,5
Gebied van Roeselare, Vlaanderen11,6 km²
Bevolking22.380
Mannelijke bevolking11.047 (49,4%)
Vrouwelijke bevolking11.333 (50,6%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 -14%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +6,3%
Gemiddelde leeftijd42,2
Gemiddelde leeftijd bij de mannen40,9
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen43,4
Netnummers51
BuurtenBeveren, Oekene, Roeselare, Rumbeke, Sint-Pieters
Lokale tijdzaterdag 19:34
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Breedte- & lengtegraad50.94653° / 3.12269°
Postcodes88008880

Roeselare, Vlaanderen - Kaart

Roeselare, Vlaanderen Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking26.01722.38921.04722.380
Bevolkingsdichtheid2.252 / km²1.938 / km²1.822 / km²1.937 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Roeselare Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 6,3% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Roeselare, Vlaanderen-14%-0%+6,3%
West-Vlaanderen+1,2%+4,1%+4,5%
België+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Roeselare, Vlaanderen Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 42,2 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Roeselare, Vlaanderen42,2 jaar43,4 jaar40,9 jaar
West-Vlaanderen44,9 jaar46,1 jaar43,6 jaar
België41,4 jaar42,5 jaar40,3 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Roeselare, Vlaanderen Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 56216201.242
5-96235881.212
10-145835561.139
15-196446071.252
20-247267201.447
25-297136811.395
30-347537171.470
35-397216661.388
40-447767421.519
45-498358121.648
50-548347871.621
55-597257251.451
60-646116051.216
65-695656101.175
70-74451527979
75-79388520909
80-84297438735
85 Plus181411593
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Roeselare, Vlaanderen Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 1.937 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Roeselare, Vlaanderen22.38011,6 km²1.937 / km²
West-Vlaanderen1,2 miljoen3.168,6 km²370,8 / km²
België11,3 miljoen30.664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Roeselare, Vlaanderen geschatte bevolking

Geschatte bevolking van 1975 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Roeselare
 Netnummer 51: 84,8%
 Netnummer 4: 11,2%
 Andere: 3,9%

Bedrijfsspreiding voor Roeselare, Vlaanderen

 Goedkoop: 43,6%
 Matig: 43,6%
 Duur: 12,4%
 Erg Duur: 0,4%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Roeselare, Vlaanderen CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Roeselare, Vlaanderen181.783 t8,12 t15.737 t/km²
West-Vlaanderen9.614.872 t8,18 t3.034 t/km²
België92.691.347 t8,22 t3.022 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Roeselare, Vlaanderen CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)181.783 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd8,12 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)15.737 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingHoog (7)
AardbevingLage (2)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
13-07-200818:333,274,5 km4.000 mBelgiumusgs.gov
27-02-200500:163,151 km4.000 mFranceusgs.gov
02-07-200109:063,136,8 km5.000 mBelgiumusgs.gov
19-06-199518:544,375,2 km20.000 mBelgiumusgs.gov
20-07-199411:013,595,5 km5.000 mBelgiumusgs.gov
20-07-199411:013,186,4 km5.000 mBelgiumusgs.gov
26-01-199218:433,597,8 km10.000 mFranceusgs.gov
14-12-199105:30498,1 km10.000 mFranceusgs.gov
04-05-199003:153,192,6 km10.000 mFranceusgs.gov
31-03-198722:433,180,2 km10.000 mBelgiumusgs.gov

Zoek het optreden van aardbevingen nabij Roeselare, Vlaanderen

Vroegste datum  Uiterste datum 
 Magnitude 3.0 en hoger   Magnitude 4.0 en hoger   Magnitude 5.0 en hoger 

Roeselare, Vlaanderen

Roeselare (Frans: Roulers) is een stad in de Belgische provincie West-Vlaanderen. De stad telt ongeveer 60.000 inwoners en ligt centraal in de provincie West-Vlaanderen. Roeselare profileert zich als winkelstad, handelstad en als Rodenbachstad. De belforttoren..  ︎  Roeselare Wikipedia Page

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.