Ondernemingen in Delft

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Professionele Diensten: 21,5%
 Winkelen: 17,5%
 Industrie: 8,1%
 Restaurants: 7,5%
 Thuisdiensten: 7,1%
 Medisch: 6,8%
 Onderwijs: 5,8%
 Andere: 25,6%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Schoonheidsalons1524.41,5
Algemene Aannemers1713.81,7
Bouw anders2753.92,8
Onroerend Goed2174.12,2
Bouw van gebouwen1553.51,6
Medisch en gezondheid3964.04,0
Accountants1143.81,2
Architecten1764.81,8
Corporate management2254.62,3
Gespecialiseerde ontwerpen1334.51,4
Technische bouwbedrijven1494.61,5
Café's1304.31,3
Electronicawinkel28123,6 jaar4.32,9
Kantoorartikelen2324.12,4
Kledingwinkels1154.11,2
Gebied van Delft, Zuid-Holland24,1 km²
Bevolking98.151
Mannelijke bevolking51.750 (52,7%)
Vrouwelijke bevolking46.401 (47,3%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +14,3%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +2,4%
Gemiddelde leeftijd36,5
Gemiddelde leeftijd bij de mannen33,7
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen39,6
Netnummers15
BuurtenBinnenstad, Buitenhof, Delftse Hout, Hof van Delft, Markt, Voorhof, Wippolder
Lokale tijdvrijdag 04:54
TijdzoneMidden-Europese standaardtijd
Breedte- & lengtegraad52.00667° / 4.35556°
Postcodes26112612261326142616Meer

Delft, Zuid-Holland - Kaart

Delft, Zuid-Holland Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking85.85091.80695.82198.151
Bevolkingsdichtheid3.567 / km²3.814 / km²3.981 / km²4.078 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Delft Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 2,4% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Delft, Zuid-Holland+14,3%+6,9%+2,4%
Zuid-Holland+21,1%+12,1%+5,9%
Nederland+24,3%+13,4%+6,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Delft, Zuid-Holland Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 36,5 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Delft, Zuid-Holland36,5 jaar39,6 jaar33,7 jaar
Zuid-Holland40 jaar40,9 jaar39,1 jaar
Nederland41 jaar41,7 jaar40,2 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Delft, Zuid-Holland Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 52.2812.2214.503
5-92.1562.1394.296
10-142.1802.1974.377
15-193.5642.7346.298
20-247.3464.15611.502
25-295.4723.9599.431
30-343.8423.0796.921
35-393.2622.9296.191
40-443.3633.0826.446
45-493.4483.3786.826
50-543.2413.2166.458
55-592.8982.8585.757
60-643.0582.8845.942
65-691.7541.9073.661
70-741.4711.6023.074
75-791.0461.4032.449
80-847971.3032.101
85 Plus5731.3531.926
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Delft, Zuid-Holland Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 4.078 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Delft, Zuid-Holland98.15124,1 km²4.078 / km²
Zuid-Holland3,6 miljoen3.417,4 km²1.048 / km²
Nederland16,9 miljoen41.398,3 km²408,7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Delft, Zuid-Holland Historische en Geschatte Bevolking

Geschatte bevolking van 1600 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in Delft
 Binnenstad: 35,1%
 Wippolder: 16,1%
 Voorhof: 10,8%
 Hof van Delft: 9,8%
 Buitenhof: 5,5%
 Delftse Hout: 5,4%
 Andere: 17,2%

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Delft
 Netnummer 15: 65,5%
 Netnummer 6: 28%
 Andere: 6,4%

Bedrijfsspreiding voor Delft, Zuid-Holland

 Goedkoop: 45,6%
 Matig: 40,4%
 Duur: 10%
 Erg Duur: 3,9%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Delft, Zuid-Holland CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Delft, Zuid-Holland1.122.028 t11,4 t46.624 t/km²
Zuid-Holland38.003.786 t10,6 t11.120 t/km²
Nederland167.743.567 t9,91 t4.051 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Delft, Zuid-Holland CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)1.122.028 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd11,4 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)46.624 t/km²

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
09-09-200121:303,452,8 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
08-09-200123:583,868,2 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
11-09-199905:323,796 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
28-07-199512:24486,3 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
20-09-199418:123,462,6 km5.000 mThe Netherlandsusgs.gov
01-12-198912:093,149,4 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov

Delft, Zuid-Holland

Delft  uitspraak (info / uitleg) is een stad en gemeente in Zuid-Holland in Nederland, gelegen aan de Schie, tussen Den Haag en Rotterdam. Op 31 maart 2015 telde de gemeente Delft 101.022 inwoners (bron: CBS). heeft een historische binnenstad, ontwikkelde zic..  ︎  Delft Wikipedia Page

Postcodes

Percentage bedrijven op Postcodes in Delft
 Postcode 2611: 27,3%
 Postcode 2628: 12,4%
 Postcode 2613: 10,1%
 Postcode 2624: 8,7%
 Postcode 2625: 7,4%
 Postcode 2614: 7%
 Postcode 2612: 6,5%
 Postcode 2622: 5,5%
 Postcode 2627: 5,2%
 Andere: 9,9%

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.