Ondernemingen in Den Haag

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 17%
 Professionele Diensten: 15,9%
 Restaurants: 9%
 Voedsel: 7,9%
 Industrie: 7,4%
 Onderwijs: 6,8%
 Thuisdiensten: 6,4%
 Medisch: 6,1%
 Andere: 23,6%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Schoonheidsalons90914,7 jaar4.41,8
Lening Bedrijven7603.71,5
Buurtwinkels en supermarkten6954.11,3
Algemene Aannemers6754.11,3
Bouw anders2.6064.15,1
Onroerend Goed1.3983.92,7
Medisch en gezondheid2.2264.04,3
Advocaten/juristen6824.01,3
Corporate management1.1504.22,2
Gespecialiseerde ontwerpen62625,4 jaar4.71,2
Café's71918,3 jaar4.21,4
Electronicawinkel7153.91,4
Kantoorartikelen1.02973 jaar3.82,0
Kledingwinkels67622,7 jaar4.11,3
Gebied van Den Haag, Zuid-Holland85,5 km²
Bevolking515.449
Mannelijke bevolking254.008 (49,3%)
Vrouwelijke bevolking261.441 (50,7%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +68,2%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +18,4%
Gemiddelde leeftijd37,6
Gemiddelde leeftijd bij de mannen37,1
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen38,1
Netnummers70
BuurtenCentrum, Escamp, Haagse Hout, Laak, Leidschenveen-Ypenburg, Loosduinen, Scheveningen, Segbroek
Lokale tijdzondag 19:22
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Weer20.5°C bewolking
Breedte- & lengtegraad52.07667° / 4.29861°
Postcodes24912492249324952496Meer

Den Haag, Zuid-Holland - Kaart

Den Haag, Zuid-Holland Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking306.376378.760435.369515.449
Bevolkingsdichtheid3.581 / km²4.427 / km²5.089 / km²6.025 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Den Haag Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 18,4% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Den Haag, Zuid-Holland+68,2%+36,1%+18,4%
Zuid-Holland+21,1%+12,1%+5,9%
Nederland+24,3%+13,4%+6,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Den Haag, Zuid-Holland Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 37,6 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Den Haag, Zuid-Holland37,6 jaar38,1 jaar37,1 jaar
Zuid-Holland40 jaar40,9 jaar39,1 jaar
Nederland41 jaar41,7 jaar40,2 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Den Haag, Zuid-Holland Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 516.87916.09232.972
5-915.32014.41529.735
10-1414.14913.40827.558
15-1914.23713.70627.943
20-2416.83218.45235.285
25-2920.21421.79442.009
30-3420.75820.55641.314
35-3920.91020.11341.023
40-4421.34919.61240.961
45-4919.53618.32837.864
50-5417.03916.31633.355
55-5914.57514.66329.238
60-6414.47814.34528.823
65-699.0539.67818.731
70-747.2038.35815.562
75-795.0767.23612.313
80-843.4476.3359.783
85 Plus2.9548.03410.988
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Den Haag, Zuid-Holland Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 6.025 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Den Haag, Zuid-Holland515.44985,5 km²6.025 / km²
Zuid-Holland3,6 miljoen3.417,4 km²1.048 / km²
Nederland16,9 miljoen41.398,3 km²408,7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Den Haag, Zuid-Holland Historische en Geschatte Bevolking

Geschatte bevolking van 1500 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in Den Haag
 Centrum: 24,3%
 Escamp: 12,7%
 Scheveningen: 12,4%
 Segbroek: 10,9%
 Haagse Hout: 9,4%
 Leidschenveen-Ypenburg: 7,8%
 Laak: 6,3%
 Loosduinen: 5,8%
 Andere: 10,3%

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Den Haag
 Netnummer 70: 58,9%
 Netnummer 6: 34,6%
 Andere: 6,5%

Bedrijfsspreiding voor Den Haag, Zuid-Holland

 Matig: 42,9%
 Goedkoop: 41,1%
 Duur: 11,3%
 Erg Duur: 4,8%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Den Haag, Zuid-Holland CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Den Haag, Zuid-Holland5.445.769 t10,6 t63.662 t/km²
Zuid-Holland38.003.786 t10,6 t11.120 t/km²
Nederland167.743.567 t9,91 t4.051 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Den Haag, Zuid-Holland CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)5.445.769 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd10,6 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)63.662 t/km²

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
11-09-200117:473,796,2 km10.000 mNorth Seausgs.gov
09-09-200121:303,445,8 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
08-09-200123:583,861,3 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
28-07-199512:24478,5 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
20-09-199418:123,455,4 km5.000 mThe Netherlandsusgs.gov
01-12-198912:093,146,5 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov

Den Haag, Zuid-Holland

Den Haag ( uitspraak (info / uitleg)) of 's-Gravenhage ( uitspraak (info / uitleg)) is de hoofdstad van de provincie Zuid-Holland, en met 515.880 inwoners (1 januari 2015) de op twee na grootste gemeente van Nederland, na Amsterdam en Rotterdam. De gemeente be..  ︎  Den Haag Wikipedia Page

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.