Ondernemingen in Dordrecht

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 18,2%
 Professionele Diensten: 14,6%
 Industrie: 10%
 Onderwijs: 7,1%
 Medisch: 6,9%
 Thuisdiensten: 6,4%
 Restaurants: 6%
 Voedsel: 5,2%
 Andere: 25,6%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Autogarage1624.21,4
Schoonheidsalons2224.41,9
Lening Bedrijven1464.41,2
Buurtwinkels en supermarkten1314.01,1
Algemene Aannemers2763.92,3
Bouw anders3493.93,0
Onroerend Goed2164.11,8
Bouw van gebouwen1794.21,5
Groothandelelaren1674.11,4
Medisch en gezondheid5184.14,4
Accountants1814.31,5
Corporate management1644.41,4
Technische bouwbedrijven1294.11,1
Electronicawinkel1884.01,6
Kantoorartikelen2124.21,8
Kledingwinkels1624.01,4
Gebied van Dordrecht, Zuid-Holland98,6 km²
Bevolking118.136
Mannelijke bevolking58.186 (49,3%)
Vrouwelijke bevolking59.951 (50,7%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +3%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 -1,5%
Gemiddelde leeftijd40,7
Gemiddelde leeftijd bij de mannen39,8
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen41,5
Netnummers78
Buurten19e Eeuwse Schil, Dubbeldam, Historische Binnenstad, Indische en Vogelbuurt, Industriegebied West, Oud-Krispijn, Sterrenburg 3
Lokale tijddonderdag 07:05
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Weer16.9°C half bewolkt
Breedte- & lengtegraad51.81° / 4.67361°
Postcodes33113312331333143315Meer

Dordrecht, Zuid-Holland - Kaart

Dordrecht, Zuid-Holland Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking114.652117.918119.917118.136
Bevolkingsdichtheid1.162 / km²1.195 / km²1.215 / km²1.197 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Dordrecht Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Afname van 1,5% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Dordrecht, Zuid-Holland+3%+0,2%-1,5%
Zuid-Holland+21,1%+12,1%+5,9%
Nederland+24,3%+13,4%+6,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Dordrecht, Zuid-Holland Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 40,7 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Dordrecht, Zuid-Holland40,7 jaar41,5 jaar39,8 jaar
Zuid-Holland40 jaar40,9 jaar39,1 jaar
Nederland41 jaar41,7 jaar40,2 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Dordrecht, Zuid-Holland Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 53.3083.2416.549
5-93.4513.3676.819
10-143.6433.4287.072
15-193.6563.4397.095
20-243.6463.6047.250
25-293.8763.8637.739
30-343.7453.6137.358
35-393.9584.0077.965
40-444.6784.6039.281
45-494.6774.5709.247
50-544.1764.1428.319
55-593.6963.7887.484
60-643.9143.9347.849
65-692.5532.6615.215
70-741.9992.3354.334
75-791.5511.9323.484
80-849641.6392.603
85 Plus6941.7862.481
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Dordrecht, Zuid-Holland Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 1.197 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Dordrecht, Zuid-Holland118.13698,6 km²1.197 / km²
Zuid-Holland3,6 miljoen3.417,4 km²1.048 / km²
Nederland16,9 miljoen41.398,3 km²408,7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Dordrecht, Zuid-Holland Historische bevolking

Geschatte bevolking van 1500 tot 2015
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in Dordrecht
 Industriegebied West: 14,7%
 Dubbeldam: 13,9%
 Historische Binnenstad: 13,6%
 19e Eeuwse Schil: 11%
 Sterrenburg 3: 7,5%
 Indische en Vogelbuurt: 5,4%
 Oud-Krispijn: 5,3%
 Andere: 28,6%

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Dordrecht
 Netnummer 78: 67,3%
 Netnummer 6: 26,2%
 Andere: 6,5%

Bedrijfsspreiding voor Dordrecht, Zuid-Holland

 Goedkoop: 53,3%
 Matig: 35,5%
 Duur: 9,9%
 Erg Duur: 1,3%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Dordrecht, Zuid-Holland CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Dordrecht, Zuid-Holland1.357.472 t11,5 t13.763 t/km²
Zuid-Holland38.003.786 t10,6 t11.120 t/km²
Nederland167.743.567 t9,91 t4.051 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Dordrecht, Zuid-Holland CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)1.357.472 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd11,5 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)13.763 t/km²

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
08-09-201112:024,294,4 km6.000 mGermanyusgs.gov
09-09-200121:303,475,9 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
08-09-200123:583,889,7 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
11-09-199905:323,767,1 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
20-09-199418:123,485,7 km5.000 mThe Netherlandsusgs.gov
11-06-199310:043,389,1 km10.000 mBelgiumusgs.gov
11-08-199019:543,186,9 km10.000 mBelgiumusgs.gov
01-12-198912:093,160,8 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov

Dordrecht, Zuid-Holland

Dordrecht ( uitspraak (info / uitleg)) is met zijn 119.009 inwoners (31 maart 2015, bron: CBS) de vijfde gemeente van de Nederlandse provincie Zuid-Holland. De grootstedelijke agglomeratie Drechtsteden, waar Dordrecht deel van uitmaakt, is met ongeveer 280.000..  ︎  Dordrecht Wikipedia Page

Postcodes

Percentage bedrijven op Postcodes in Dordrecht
 Postcode 3311: 27,2%
 Postcode 3316: 13,7%
 Postcode 3315: 10,1%
 Postcode 3319: 9,4%
 Postcode 3312: 8,1%
 Postcode 3328: 7,5%
 Postcode 3314: 7,1%
 Postcode 3317: 6,7%
 Andere: 10,1%

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.