Ondernemingen in Eindhoven

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 19,6%
 Professionele Diensten: 18%
 Restaurants: 7,7%
 Industrie: 7,7%
 Onderwijs: 6,6%
 Thuisdiensten: 5,7%
 Medisch: 5,7%
 Andere: 28,9%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Autogarage3044.31,4
Schoonheidsalons5394.42,4
Lening Bedrijven4073.91,8
Algemene Aannemers4243.91,9
Bouw anders5714.12,6
Onroerend Goed6514.02,9
Bouw van gebouwen3604.21,6
Medisch en gezondheid1.1904.15,4
Accountants3294.31,5
Corporate management61418,8 jaar4.42,8
Gespecialiseerde ontwerpen4584.62,1
Reclame en Marketing4084.61,8
Electronicawinkel6454.22,9
Kantoorartikelen7634.03,5
Kledingwinkels3994.01,8
Gebied van Eindhoven, Noord-Brabant88,9 km²
Bevolking220.949
Mannelijke bevolking112.439 (50,9%)
Vrouwelijke bevolking108.511 (49,1%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +36,6%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +9,5%
Gemiddelde leeftijd38,6
Gemiddelde leeftijd bij de mannen37,3
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen40
Netnummers40
BuurtenCentrum, Gestel, Stratum, Strijp, Tongelre, Woensel-Noord, Woensel-Zuid
Lokale tijdwoensdag 05:11
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Weer14.6°C licht bewolkt
Breedte- & lengtegraad51.44083° / 5.47778°
Postcodes56115612561356145615Meer

Eindhoven, Noord-Brabant - Kaart

Eindhoven, Noord-Brabant Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking161.781184.931201.792220.949
Bevolkingsdichtheid1.820 / km²2.080 / km²2.270 / km²2.485 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Eindhoven Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 9,5% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Eindhoven, Noord-Brabant+36,6%+19,5%+9,5%
Noord-Brabant+21,7%+11,4%+5,1%
Nederland+24,3%+13,4%+6,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Eindhoven, Noord-Brabant Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 38,6 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Eindhoven, Noord-Brabant38,6 jaar40 jaar37,3 jaar
Noord-Brabant41,8 jaar42,5 jaar41,1 jaar
Nederland41 jaar41,7 jaar40,2 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Eindhoven, Noord-Brabant Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 56.2785.71711.995
5-95.6735.48411.158
10-145.5015.26510.766
15-196.2115.67411.885
20-249.3157.88717.203
25-2910.1488.70718.855
30-349.1778.01117.188
35-398.4967.51916.016
40-448.5937.63116.225
45-498.0647.59815.663
50-547.2636.79714.061
55-596.2586.14512.404
60-646.1826.26912.452
65-694.8954.9089.803
70-743.9544.5178.471
75-793.1794.2047.384
80-841.9363.1895.125
85 Plus1.3162.9884.305
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Eindhoven, Noord-Brabant Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 2.485 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Eindhoven, Noord-Brabant220.94988,9 km²2.485 / km²
Noord-Brabant2,5 miljoen5.084,3 km²488,9 / km²
Nederland16,9 miljoen41.398,3 km²408,7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Eindhoven, Noord-Brabant Historische en Geschatte Bevolking

Geschatte bevolking van 1750 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in Eindhoven
 Woensel-Noord: 21,1%
 Strijp: 16,7%
 Stratum: 14%
 Woensel-Zuid: 10,6%
 Centrum: 10,4%
 Gestel: 9,3%
 Tongelre: 8%
 Andere: 9,9%

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Eindhoven
 Netnummer 40: 66%
 Netnummer 6: 26,9%
 Andere: 7,1%

Bedrijfsspreiding voor Eindhoven, Noord-Brabant

 Goedkoop: 43,8%
 Matig: 40,2%
 Duur: 12,5%
 Erg Duur: 3,6%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Eindhoven, Noord-Brabant CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Eindhoven, Noord-Brabant2.561.696 t11,6 t28.820 t/km²
Noord-Brabant28.800.645 t11,6 t5.664 t/km²
Nederland167.743.567 t9,91 t4.051 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Eindhoven, Noord-Brabant CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)2.561.696 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd11,6 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)28.820 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingGemiddels (4)
AardbevingLage (2)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
08-09-201112:024,246,5 km6.000 mGermanyusgs.gov
28-11-200600:193,149,9 km4.000 mThe Netherlandsusgs.gov
31-08-200214:283,268,4 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-07-200205:393,278,8 km10.000 mBelgiumusgs.gov
21-07-200222:454,875,4 km17.200 mGermanyusgs.gov
09-11-200116:433,254,8 km10.000 mBelgiumusgs.gov
07-07-200106:393,175,7 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200119:023,667,9 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200118:53463,5 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-06-200118:394,847,8 km10.000 mBelgiumusgs.gov

Zoek het optreden van aardbevingen nabij Eindhoven, Noord-Brabant

Vroegste datum  Uiterste datum 
 Magnitude 3.0 en hoger   Magnitude 4.0 en hoger   Magnitude 5.0 en hoger 

Eindhoven, Noord-Brabant

Eindhoven ( uitspraak (info / uitleg)) is een stad en gemeente in het zuiden van Nederland, in het zuidoosten van de provincie Noord-Brabant. gemeente Eindhoven omvat naast de gelijknamige stad Eindhoven tevens het dorp Acht en de uitbreidingslocatie Meerhove..  ︎  Eindhoven Wikipedia Page

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.