Ondernemingen in Hilversum

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 20,3%
 Professionele Diensten: 17,7%
 Industrie: 7,4%
 Restaurants: 6,7%
 Onderwijs: 6,7%
 Medisch: 6,3%
 Thuisdiensten: 6%
 Voedsel: 6%
 Andere: 23%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Schoonheidsalons2174.52,5
Lening Bedrijven1934.02,3
Algemene Aannemers2764.33,2
Bouw anders4194.54,9
Onroerend Goed2573.93,0
Bouw van gebouwen2184.32,5
Medisch en gezondheid5324.56,2
Accountants2374.42,8
Corporate management3454.24,0
Gespecialiseerde ontwerpen1484.81,7
Reclame en Marketing2004.72,3
Electronicawinkel2834.33,3
Kantoorartikelen4574.25,3
Kledingwinkels1444.11,7
Gebied van Hilversum, Noord-Holland46,4 km²
Bevolking85.746
Mannelijke bevolking41.644 (48,6%)
Vrouwelijke bevolking44.102 (51,4%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +19,3%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +4,1%
Gemiddelde leeftijd41,9
Gemiddelde leeftijd bij de mannen40,6
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen43,2
Netnummers35
BuurtenStadsdeel Centrum
Lokale tijdwoensdag 02:58
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Breedte- & lengtegraad52.22333° / 5.17639°
Postcodes12111212121312141215Meer

Hilversum, Noord-Holland - Kaart

Hilversum, Noord-Holland Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking71.90378.11782.39785.746
Bevolkingsdichtheid1.551 / km²1.685 / km²1.777 / km²1.849 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Hilversum Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 4,1% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Hilversum, Noord-Holland+19,3%+9,8%+4,1%
Noord-Holland+32,8%+18,1%+9%
Nederland+24,3%+13,4%+6,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Hilversum, Noord-Holland Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 41,9 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Hilversum, Noord-Holland41,9 jaar43,2 jaar40,6 jaar
Noord-Holland40,4 jaar40,9 jaar39,9 jaar
Nederland41 jaar41,7 jaar40,2 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Hilversum, Noord-Holland Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 52.3992.3674.766
5-92.6352.5115.147
10-142.4812.3324.813
15-192.3672.2504.617
20-242.2352.3094.545
25-292.5752.5675.142
30-342.5722.5545.126
35-393.1233.0406.164
40-443.4543.3436.797
45-493.3003.3546.654
50-542.9102.9725.882
55-592.4982.6255.124
60-642.7382.8875.625
65-691.8622.0773.940
70-741.5981.9663.565
75-791.3211.7563.078
80-849131.4952.409
85 Plus6631.6982.362
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Hilversum, Noord-Holland Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 1.849 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Hilversum, Noord-Holland85.74646,4 km²1.849 / km²
Noord-Holland2,8 miljoen4.094,3 km²671,9 / km²
Nederland16,9 miljoen41.398,3 km²408,7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Hilversum, Noord-Holland Historische en Geschatte Bevolking

Geschatte bevolking van 1600 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Hilversum
 Netnummer 35: 68,4%
 Netnummer 6: 25,2%
 Andere: 6,4%

Bedrijfsspreiding voor Hilversum, Noord-Holland

 Goedkoop: 45%
 Matig: 39,8%
 Duur: 12,3%
 Erg Duur: 2,8%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Hilversum, Noord-Holland CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Hilversum, Noord-Holland1.083.942 t12,6 t23.382 t/km²
Noord-Holland23.619.213 t8,59 t5.768 t/km²
Nederland167.743.567 t9,91 t4.051 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Hilversum, Noord-Holland CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)1.083.942 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd12,6 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)23.382 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingGemiddels (4)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
08-09-201112:024,283,8 km6.000 mGermanyusgs.gov
09-09-200121:303,457,2 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
08-09-200123:583,862,1 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
11-09-199905:323,774,5 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
28-07-199512:24485,5 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
20-09-199418:123,462,9 km5.000 mThe Netherlandsusgs.gov
01-12-198912:093,128,5 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov

Hilversum, Noord-Holland

Hilversum ( uitspraak (info / uitleg)) is een plaats en gemeente in de Nederlandse provincie Noord-Holland en de belangrijkste plaats in de landstreek het Gooi. Hilversum huisvest veel landelijke omroepbedrijven en wordt ook wel aangeduid als de 'mediastad'. ..  ︎  Hilversum Wikipedia Page

Postcodes

Percentage bedrijven op Postcodes in Hilversum
 Postcode 1217: 19,7%
 Postcode 1211: 15,4%
 Postcode 1213: 12,8%
 Postcode 1216: 9,7%
 Postcode 1215: 8,8%
 Postcode 1223: 7,6%
 Postcode 1221: 7%
 Postcode 1214: 6,9%
 Postcode 1222: 6,8%
 Andere: 5,2%

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.