Ondernemingen in Lelystad

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 19,3%
 Professionele Diensten: 14,5%
 Industrie: 8,8%
 Onderwijs: 7,2%
 Medisch: 6,2%
 Thuisdiensten: 6%
 Beauty & Spas: 5,6%
 Voedsel: 5,4%
 Restaurants: 5,4%
 Andere: 21,5%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Autogarage1194.31,5
Kappers984.61,2
Schoonheidsalons1834.62,3
Lening Bedrijven1454.11,8
Algemene Aannemers1854.12,3
Bouw anders2204.22,8
Onroerend Goed1484.11,9
Bouw van gebouwen1364.01,7
Groothandelelaren1244.21,6
Medisch en gezondheid3764.24,7
Accountants1464.61,8
Corporate management1573.92,0
Electronicawinkel1393.91,8
Kantoorartikelen1844.22,3
Kledingwinkels1464.11,8
Gebied van Lelystad, Flevoland255,4 km²
Bevolking79.318
Mannelijke bevolking39.625 (50%)
Vrouwelijke bevolking39.693 (50%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +95,5%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +25,2%
Gemiddelde leeftijd38,5
Gemiddelde leeftijd bij de mannen38
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen39
Netnummers320
BuurtenLiteratuurwijk, Stadsdeel Centrum, Veluwsekant
Lokale tijdvrijdag 04:49
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Breedte- & lengtegraad52.50833° / 5.475°
Postcodes82118212821882198221Meer

Lelystad, Flevoland - Kaart

Lelystad, Flevoland Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking40.56653.09163.35879.318
Bevolkingsdichtheid158,8 / km²207,9 / km²248,1 / km²310,5 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Lelystad Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 25,2% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Lelystad, Flevoland+95,5%+49,4%+25,2%
Flevoland+112,5%+58,8%+30,3%
Nederland+24,3%+13,4%+6,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Lelystad, Flevoland Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 38,5 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Lelystad, Flevoland38,5 jaar39 jaar38 jaar
Flevoland36,7 jaar37,2 jaar36,2 jaar
Nederland41 jaar41,7 jaar40,2 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Lelystad, Flevoland Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 52.7792.6055.384
5-92.7892.6385.428
10-142.4862.4064.893
15-192.4972.2804.777
20-242.3382.2534.591
25-292.4872.4964.984
30-342.6502.8085.459
35-392.9612.9375.898
40-443.1963.1246.321
45-492.9672.7275.695
50-542.5682.8535.422
55-592.7822.9325.715
60-642.8572.9255.783
65-691.8341.6763.511
70-741.1011.0272.129
75-796447551.399
80-84391574965
85 Plus298676974
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Lelystad, Flevoland Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 310,5 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Lelystad, Flevoland79.318255,4 km²310,5 / km²
Flevoland420.2162.412,6 km²174,2 / km²
Nederland16,9 miljoen41.398,3 km²408,7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Lelystad, Flevoland Historische bevolking

Geschatte bevolking van 1970 tot 2015
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Lelystad
 Netnummer 320: 63,1%
 Netnummer 6: 28,5%
 Andere: 8,5%

Bedrijfsspreiding voor Lelystad, Flevoland

 Goedkoop: 49,6%
 Matig: 38,6%
 Duur: 10,2%
 Erg Duur: 1,6%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Lelystad, Flevoland CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Lelystad, Flevoland843.703 t10,6 t3.303 t/km²
Flevoland3.871.416 t9,21 t1.604 t/km²
Nederland167.743.567 t9,91 t4.051 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Lelystad, Flevoland CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)843.703 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd10,6 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)3.303 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingGemiddels (4)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
08-09-201112:024,299,3 km6.000 mGermanyusgs.gov
09-09-200121:303,469,8 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
08-09-200123:583,865,8 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
28-07-199512:24484,3 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
20-09-199418:123,470,3 km5.000 mThe Netherlandsusgs.gov
01-12-198912:093,148,4 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov

Lelystad, Flevoland

Lelystad ( uitspraak (info / uitleg)) is de hoofdstad van de Nederlandse provincie Flevoland. eerste bewoners kwamen op 28 september 1967 en op 1 januari 1980 werd Lelystad een gemeente. De gemeente telt 76.810 inwoners (31 december 2015, bron: CBS). Tot aan ..  ︎  Lelystad Wikipedia Page

Postcodes

Percentage bedrijven op Postcodes in Lelystad
 Postcode 8243: 14,4%
 Postcode 8226: 10,5%
 Postcode 8242: 8%
 Postcode 8232: 7,7%
 Postcode 8224: 6,4%
 Postcode 8223: 5,6%
 Postcode 8244: 5,6%
 Postcode 8245: 5%
 Andere: 36,8%

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.