Ondernemingen in Nieuwegein

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Professionele Diensten: 21,2%
 Winkelen: 18,3%
 Industrie: 10,3%
 Thuisdiensten: 8,5%
 Medisch: 6,6%
 Onderwijs: 5,6%
 Andere: 29,5%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Autogarage1014.21,7
Schoonheidsalons1224.42,0
Lening Bedrijven1053.51,7
Buurtwinkels en supermarkten874.01,4
Algemene Aannemers1463.92,4
Bouw anders2034.33,4
Onroerend Goed1243.82,1
Bouw van gebouwen1034.31,7
Groothandelelaren1224.32,0
Medisch en gezondheid3124.05,2
Accountants2103.03,5
Corporate management1804.23,0
Reclame en Marketing774.11,3
Bouwmarkten804.11,3
Electronicawinkel1574.12,6
Kantoorartikelen2044.43,4
Kledingwinkels894.01,5
Gebied van Nieuwegein, Utrecht (provincie)25,7 km²
Bevolking60.299
Mannelijke bevolking29.859 (49,5%)
Vrouwelijke bevolking30.440 (50,5%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 -2%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 -3,3%
Gemiddelde leeftijd41,3
Gemiddelde leeftijd bij de mannen40,3
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen42,2
Netnummers30
BuurtenBedrijvengebied Kanaleneiland, Binnenstad, Leidsche Rijn, Oost, Vleuten-De Meern
Lokale tijdvrijdag 19:13
TijdzoneMidden-Europese standaardtijd
Breedte- & lengtegraad52.02917° / 5.08056°
Postcodes34313432343334343435Meer

Nieuwegein, Utrecht (provincie) - Kaart

Nieuwegein, Utrecht (provincie) Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking61.52662.10162.36860.299
Bevolkingsdichtheid2.398 / km²2.421 / km²2.431 / km²2.350 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Nieuwegein Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Afname van 3,3% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Nieuwegein, Utrecht (provincie)-2%-2,9%-3,3%
Utrecht+46,1%+26,3%+13,9%
Nederland+24,3%+13,4%+6,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Nieuwegein, Utrecht (provincie) Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 41,3 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Nieuwegein, Utrecht (provincie)41,3 jaar42,2 jaar40,3 jaar
Utrecht38,7 jaar39,3 jaar38,1 jaar
Nederland41 jaar41,7 jaar40,2 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Nieuwegein, Utrecht (provincie) Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 51.6681.6233.291
5-91.7621.6883.450
10-141.7541.6363.390
15-191.7971.6643.462
20-241.7991.6823.481
25-291.9131.9133.826
30-341.9551.9353.891
35-392.1312.0644.195
40-442.3142.3084.622
45-492.2352.2304.466
50-542.1562.4294.585
55-592.3242.5074.832
60-642.4282.4004.829
65-691.4181.4602.878
70-749831.0702.054
75-796427771.420
80-84358562920
85 Plus223493716
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Nieuwegein, Utrecht (provincie) Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 2.350 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Nieuwegein, Utrecht (provincie)60.29925,7 km²2.350 / km²
Utrecht1,3 miljoen1.449,4 km²877,7 / km²
Nederland16,9 miljoen41.398,3 km²408,7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Nieuwegein, Utrecht (provincie) Historische bevolking

Geschatte bevolking van 1500 tot 2015
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Nieuwegein
 Netnummer 30: 70,1%
 Netnummer 6: 21,8%
 Andere: 8%

Bedrijfsspreiding voor Nieuwegein, Utrecht (provincie)

 Goedkoop: 54,2%
 Matig: 39,7%
 Duur: 4,5%
 Erg Duur: 1,7%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Nieuwegein, Utrecht (provincie) CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Nieuwegein, Utrecht (provincie)717.310 t11,9 t27.964 t/km²
Utrecht15.259.787 t12 t10.528 t/km²
Nederland167.743.567 t9,91 t4.051 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Nieuwegein, Utrecht (provincie) CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)717.310 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd11,9 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)27.964 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingGemiddels (4)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
08-09-201112:024,275,6 km6.000 mGermanyusgs.gov
09-09-200121:303,466 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
08-09-200123:583,875,2 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
11-09-199905:323,758,8 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
28-07-199512:24498,7 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
20-09-199418:123,474 km5.000 mThe Netherlandsusgs.gov
11-06-199310:043,396,1 km10.000 mBelgiumusgs.gov
11-08-199019:543,197 km10.000 mBelgiumusgs.gov
01-12-198912:093,140,1 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov

Nieuwegein, Utrecht (provincie)

Nieuwegein ( uitspraak (info / uitleg)) is een gemeente en plaats in de Nederlandse provincie Utrecht, ten zuiden van de stad Utrecht. De stad is een voormalige groeikern, gelegen aan de rivier de Lek, nabij de buurgemeenten IJsselstein in het westen, Vianen i..  ︎  Nieuwegein Wikipedia Page

Postcodes

Percentage bedrijven op Postcodes in Nieuwegein
 Postcode 3439: 18,3%
 Postcode 3437: 15,2%
 Postcode 3431: 13,8%
 Postcode 3433: 12,3%
 Postcode 3438: 10,2%
 Postcode 3434: 9,4%
 Postcode 3435: 7,8%
 Postcode 3436: 7%
 Postcode 3432: 5,5%
 Andere: 0,4%

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.