Ondernemingen in Nijmegen

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 18,2%
 Professionele Diensten: 16,2%
 Medisch: 8,4%
 Restaurants: 8,3%
 Industrie: 8,1%
 Onderwijs: 7,7%
 Thuisdiensten: 5,2%
 Andere: 27,9%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Schoonheidsalons3104.43,0
Maatschappelijk werk2064.32,0
Lening Bedrijven2773.82,7
Algemene Aannemers2163.92,1
Bouw anders3223.93,1
Onroerend Goed3414.23,3
Bouw van gebouwen2144.32,1
Medisch en gezondheid1.1144.310,7
Psychiaters en psychologen2984.12,9
Ziekenhuizen2234.22,1
Accountants2504.32,4
Advocaten/juristen2054.32,0
Corporate management3404.23,3
Gespecialiseerde ontwerpen3244.83,1
Reclame en Marketing2364.62,3
Café's2304.32,2
Electronicawinkel3064.32,9
Kantoorartikelen3254.13,1
Kledingwinkels2584.02,5
Gebied van Nijmegen, Gelderland29,3 km²
Bevolking103.954
Mannelijke bevolking49.754 (47,9%)
Vrouwelijke bevolking54.200 (52,1%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +22,9%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +7,1%
Gemiddelde leeftijd36,8
Gemiddelde leeftijd bij de mannen36,9
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen36,8
Netnummers24
BuurtenDukenburg, Lindenholt, Nijmegen-Centrum, Nijmegen-Midden, Nijmegen-Nieuw-West, Nijmegen-Noord, Nijmegen-Oost, Nijmegen-Oud-West, Nijmegen-Zuid, Stadscentrum
Lokale tijdzaterdag 16:02
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Weer23.8°C half bewolkt
Breedte- & lengtegraad51.8425° / 5.85278°
Postcodes65006511651265156521Meer

Nijmegen, Gelderland - Kaart

Nijmegen, Gelderland Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking84.57192.86897.026103.954
Bevolkingsdichtheid2.886 / km²3.169 / km²3.311 / km²3.547 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Nijmegen Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 7,1% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Nijmegen, Gelderland+22,9%+11,9%+7,1%
Gelderland+23%+12,2%+5,6%
Nederland+24,3%+13,4%+6,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Nijmegen, Gelderland Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 36,8 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Nijmegen, Gelderland36,8 jaar36,8 jaar36,9 jaar
Gelderland41,5 jaar42,3 jaar40,7 jaar
Nederland41 jaar41,7 jaar40,2 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Nijmegen, Gelderland Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 52.6502.5825.232
5-92.4902.3614.852
10-142.5332.4104.944
15-192.9223.4646.386
20-244.8596.74011.599
25-294.3164.6618.978
30-343.8133.6727.485
35-393.4473.3306.778
40-443.7293.5757.305
45-493.6683.6267.294
50-543.3363.4596.796
55-593.1433.2406.384
60-642.8862.9995.886
65-692.0122.1464.158
70-741.5761.8623.439
75-791.1721.6232.795
80-847211.2471.968
85 Plus4801.2041.685
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Nijmegen, Gelderland Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 3.547 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Nijmegen, Gelderland103.95429,3 km²3.547 / km²
Gelderland2,0 miljoen5.135,4 km²395,0 / km²
Nederland16,9 miljoen41.398,3 km²408,7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Nijmegen, Gelderland Historische en Geschatte Bevolking

Geschatte bevolking van 800 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in Nijmegen
 Nijmegen-Oost: 20,5%
 Nijmegen-Midden: 13,8%
 Nijmegen-Centrum: 12,8%
 Lindenholt: 10,2%
 Nijmegen-Nieuw-West: 6,9%
 Nijmegen-Zuid: 6,7%
 Dukenburg: 6,4%
 Nijmegen-Noord: 5,8%
 Nijmegen-Oud-West: 5,2%
 Andere: 11,6%

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Nijmegen
 Netnummer 24: 66,8%
 Netnummer 6: 27%
 Andere: 6,1%

Bedrijfsspreiding voor Nijmegen, Gelderland

 Goedkoop: 52%
 Matig: 36,1%
 Duur: 9,9%
 Erg Duur: 2%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Nijmegen, Gelderland CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Nijmegen, Gelderland1.186.831 t11,4 t40.506 t/km²
Gelderland23.051.858 t11,4 t4.488 t/km²
Nederland167.743.567 t9,91 t4.051 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Nijmegen, Gelderland CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)1.186.831 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd11,4 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)40.506 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingGemiddels (4)
AardbevingLage (2)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
08-09-201112:024,221,4 km6.000 mGermanyusgs.gov
23-07-200919:584,158,2 km5.000 mGermanyusgs.gov
09-12-200819:283,353,3 km10.000 mGermanyusgs.gov
18-09-200807:333,255,6 km1.000 mGermanyusgs.gov
13-05-200802:553,357,9 km1.000 mGermanyusgs.gov
01-05-200823:543,160,8 km1.000 mGermanyusgs.gov
23-04-200805:103,161,5 km1.000 mGermanyusgs.gov
11-03-200811:173,470,8 km10.000 mGermanyusgs.gov
17-02-200803:073,667 km1.000 mGermanyusgs.gov
23-01-200819:303,758,4 km10.000 mGermanyusgs.gov

Zoek het optreden van aardbevingen nabij Nijmegen, Gelderland

Vroegste datum  Uiterste datum 
 Magnitude 3.0 en hoger   Magnitude 4.0 en hoger   Magnitude 5.0 en hoger 

Nijmegen, Gelderland

Nijmegen ( uitspraak (info / uitleg)) (in het Nijmeegs: Nimwèège, Duits: Nimwegen, Latijn: Noviomagus, Frans: Nimègue, Spaans en Italiaans: Nimega) is een stad en gemeente in de Nederlandse provincie Gelderland, dicht bij de grens met Duitsland. De gemeente te..  ︎  Nijmegen Wikipedia Page

Postcodes

Percentage bedrijven op Postcodes in Nijmegen
 Postcode 6511: 14,2%
 Postcode 6525: 7,1%
 Postcode 6524: 5,7%
 Postcode 6541: 5,6%
 Postcode 6523: 5,3%
 Andere: 62,2%

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.