Ondernemingen in Rotterdam

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Professionele Diensten: 17,9%
 Winkelen: 17,6%
 Industrie: 9%
 Restaurants: 8,4%
 Onderwijs: 6,9%
 Voedsel: 5,7%
 Medisch: 5,7%
 Thuisdiensten: 5,3%
 Andere: 23,6%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Schoonheidsalons1.04016,6 jaar4.41,7
Lening Bedrijven8204.01,3
Buurtwinkels en supermarkten7494.01,2
Algemene Aannemers8724.01,4
Bouw anders1.2784.32,1
Onroerend Goed1.3434.02,2
Bouw van gebouwen8324.01,4
Groothandelelaren7214.01,2
Medisch en gezondheid2.3174.03,8
Accountants9344.21,5
Advocaten/juristen7444.21,2
Architecten71317,4 jaar4.51,2
Corporate management1.15322,9 jaar4.01,9
Gespecialiseerde ontwerpen85219,8 jaar4.71,4
Reclame en Marketing70320,3 jaar4.51,2
Café's79640 jaar4.21,3
Electronicawinkel92930,3 jaar4.11,5
Kantoorartikelen1.54537,3 jaar4.12,5
Kledingwinkels87143,9 jaar4.11,4
Gebied van Rotterdam, Zuid-Holland282,9 km²
Bevolking609.755
Mannelijke bevolking299.962 (49,2%)
Vrouwelijke bevolking309.792 (50,8%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +8,7%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +0,5%
Gemiddelde leeftijd37,6
Gemiddelde leeftijd bij de mannen36,7
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen38,4
Netnummers10
BuurtenCentrum, Charlois, Delfshaven, Feijenoord, Hillegersberg - Schiebroek, Hoogvliet, IJsselmonde, Kralingen - Crooswijk, Noord, Overschie, Prins Alexander
Lokale tijdwoensdag 02:59
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Weer17.1°C heldere lucht
Breedte- & lengtegraad51.9225° / 4.47917°
Postcodes30113012301330143015Meer

Rotterdam, Zuid-Holland - Kaart

Rotterdam, Zuid-Holland Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking561.099588.732606.738609.755
Bevolkingsdichtheid1.983 / km²2.080 / km²2.144 / km²2.155 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Rotterdam Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 0,5% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Rotterdam, Zuid-Holland+8,7%+3,6%+0,5%
Zuid-Holland+21,1%+12,1%+5,9%
Nederland+24,3%+13,4%+6,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Rotterdam, Zuid-Holland Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 37,6 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Rotterdam, Zuid-Holland37,6 jaar38,4 jaar36,7 jaar
Zuid-Holland40 jaar40,9 jaar39,1 jaar
Nederland41 jaar41,7 jaar40,2 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Rotterdam, Zuid-Holland Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 518.46717.60336.071
5-916.71415.94932.663
10-1416.54015.66232.202
15-1917.94117.26335.205
20-2423.74824.60848.357
25-2925.40926.06251.472
30-3423.56823.06646.635
35-3922.40821.76944.177
40-4422.81621.59544.412
45-4921.92821.71443.642
50-5419.63019.56939.199
55-5917.06917.51934.589
60-6417.17417.30434.478
65-6911.36811.89323.261
70-749.59910.83920.439
75-797.1179.62016.738
80-844.9978.38013.377
85 Plus3.4689.37812.846
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Rotterdam, Zuid-Holland Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 2.155 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Rotterdam, Zuid-Holland609.755282,9 km²2.155 / km²
Zuid-Holland3,6 miljoen3.417,4 km²1.048 / km²
Nederland16,9 miljoen41.398,3 km²408,7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Rotterdam, Zuid-Holland Historische en Geschatte Bevolking

Geschatte bevolking van 1500 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in Rotterdam
 Centrum: 14,8%
 Prins Alexander: 10%
 Delfshaven: 9,4%
 Hillegersberg - Schiebroek: 8,1%
 Kralingen - Crooswijk: 7,6%
 Noord: 7,1%
 Feijenoord: 6,7%
 Charlois: 6%
 IJsselmonde: 5,2%
 Andere: 25%

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Rotterdam
 Netnummer 10: 65,7%
 Netnummer 6: 27,4%
 Andere: 7%

Bedrijfsspreiding voor Rotterdam, Zuid-Holland

 Goedkoop: 40,9%
 Matig: 40,5%
 Duur: 12,3%
 Erg Duur: 6,4%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Rotterdam, Zuid-Holland CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Rotterdam, Zuid-Holland6.527.885 t10,7 t23.071 t/km²
Zuid-Holland38.003.786 t10,6 t11.120 t/km²
Nederland167.743.567 t9,91 t4.051 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Rotterdam, Zuid-Holland CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)6.527.885 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd10,7 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)23.071 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingGemiddels (4)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
09-09-200121:303,461,8 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
08-09-200123:583,876,7 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
11-09-199905:323,784,2 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
28-07-199512:24496,3 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
20-09-199418:123,471,8 km5.000 mThe Netherlandsusgs.gov
01-12-198912:093,152,8 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov

Rotterdam, Zuid-Holland

Rotterdam ( uitspraak (info / uitleg)) is een havenstad gelegen in het westen van Nederland, in de provincie Zuid-Holland. De stad is gelegen aan de Nieuwe Maas, een van de rivieren in de delta die gevormd wordt door de Rijn en de Maas. De haven van Rotterdam,..  ︎  Rotterdam Wikipedia Page

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.