Ondernemingen in Utrecht (stad)

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Professionele Diensten: 23,5%
 Winkelen: 16,6%
 Industrie: 8,2%
 Medisch: 7,3%
 Restaurants: 6,4%
 Thuisdiensten: 6,4%
 Onderwijs: 6,3%
 Andere: 25,3%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Schoonheidsalons5154.41,5
Lening Bedrijven48463,8 jaar4.11,4
Algemene Aannemers5684.01,7
Bouw anders7424.22,2
Onroerend Goed8604.02,6
Bouw van gebouwen5424.11,6
Medisch en gezondheid1.7494.05,2
Psychiaters en psychologen4783.61,4
Accountants7044.52,1
Advocaten/juristen5364.31,6
Corporate management1.0044.23,0
Gespecialiseerde ontwerpen7634.72,3
Reclame en Marketing6014.41,8
Electronicawinkel72214 jaar4.12,1
Kantoorartikelen1.29830,7 jaar4.13,9
Kledingwinkels49317,3 jaar4.01,5
Gebied van Utrecht (stad)99,2 km²
Bevolking335.975
Mannelijke bevolking162.536 (48,4%)
Vrouwelijke bevolking173.438 (51,6%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +133,4%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +33,9%
Gemiddelde leeftijd32,9
Gemiddelde leeftijd bij de mannen33,4
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen32,4
Netnummers30
BuurtenBinnenstad, Leidsche Rijn, Noord-Oost, Noord-West, Oost, Overvecht, Vleuten-De Meern, West, Zuid, Zuid-West
Lokale tijddonderdag 06:49
TijdzoneMidden-Europese standaardtijd
Weer4.0°C half bewolkt
Breedte- & lengtegraad52.09083° / 5.12222°
Postcodes34513509351135123513Meer

Utrecht (stad) - Kaart

Utrecht (stad) Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking143.964201.185250.992335.975
Bevolkingsdichtheid1.450 / km²2.027 / km²2.529 / km²3.386 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Utrecht (stad) Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 33,9% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Utrecht (stad)+133,4%+67%+33,9%
Utrecht+46,1%+26,3%+13,9%
Nederland+24,3%+13,4%+6,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Utrecht (stad) Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 32,9 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Utrecht (stad)32,9 jaar32,4 jaar33,4 jaar
Utrecht38,7 jaar39,3 jaar38,1 jaar
Nederland41 jaar41,7 jaar40,2 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Utrecht (stad) Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 511.99811.56123.559
5-99.6129.15418.766
10-147.6787.30114.980
15-197.9409.33317.274
20-2415.56022.13637.696
25-2917.34219.50536.848
30-3416.37216.27032.642
35-3914.75113.63528.386
40-4413.25711.99725.255
45-4910.94710.05020.998
50-548.9648.76317.727
55-597.3247.39414.719
60-646.8487.01813.867
65-694.4134.9969.409
70-743.9564.4568.413
75-792.6793.5326.211
80-841.6763.0694.746
85 Plus1.2193.2694.488
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Utrecht (stad) Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 3.386 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Utrecht (stad)335.97599,2 km²3.386 / km²
Utrecht1,3 miljoen1.449,4 km²877,7 / km²
Nederland16,9 miljoen41.398,3 km²408,7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Utrecht (stad) Historische en Geschatte Bevolking

Geschatte bevolking van 1600 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in Utrecht (stad)
 Binnenstad: 13,5%
 Oost: 11,6%
 West: 10,1%
 Noord-Oost: 10%
 Vleuten-De Meern: 9,7%
 Zuid-West: 8,3%
 Leidsche Rijn: 7,1%
 Noord-West: 6,7%
 Overvecht: 5,7%
 Andere: 17,3%

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Utrecht (stad)
 Netnummer 30: 61,4%
 Netnummer 6: 30,8%
 Andere: 7,8%

Bedrijfsspreiding voor Utrecht (stad)

 Goedkoop: 44,7%
 Matig: 38%
 Duur: 13,4%
 Erg Duur: 3,9%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Utrecht (stad) CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Utrecht (stad)3.995.539 t11,9 t40.267 t/km²
Utrecht15.259.787 t12 t10.528 t/km²
Nederland167.743.567 t9,91 t4.051 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Utrecht (stad) CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)3.995.539 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd11,9 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)40.267 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingGemiddels (4)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
08-09-201112:024,277 km6.000 mGermanyusgs.gov
09-09-200121:303,463 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
08-09-200123:583,871 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
11-09-199905:323,762,9 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
28-07-199512:24494,6 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
20-09-199418:123,470,4 km5.000 mThe Netherlandsusgs.gov
01-12-198912:093,135,8 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov

Utrecht (stad)

Utrecht ( uitspraak (info / uitleg)) (Stad-Utrechts: Utreg/Utereg) is een stad en gemeente in Nederland en de hoofdstad van de provincie Utrecht. Met 335.089 inwoners (31 maart 2015; bron: CBS) is Utrecht de vierde stad van Nederland naar inwonertal. De agglom..  ︎  Utrecht (stad) Wikipedia Page

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.