Ondernemingen in Zeist

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Professionele Diensten: 21,2%
 Winkelen: 16,7%
 Industrie: 10,5%
 Medisch: 10%
 Thuisdiensten: 7%
 Onderwijs: 6,2%
 Andere: 28,3%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Schoonheidsalons1154.12,4
Lening Bedrijven1093.82,3
Algemene Aannemers1154.22,4
Bouw anders1224.52,6
Onroerend Goed1904.04,0
Bouw van gebouwen934.02,0
Medisch en gezondheid4114.08,7
Psychiaters en psychologen1004.02,1
Accountants2114.54,5
Advocaten/juristen983.82,1
Corporate management1914.34,1
Electronicawinkel963.92,0
Kantoorartikelen1494.03,2
Kledingwinkels1054.22,2
Gebied van Zeist, Utrecht (provincie)28,7 km²
Bevolking46.995
Mannelijke bevolking22.660 (48,2%)
Vrouwelijke bevolking24.334 (51,8%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +7,7%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 -0,8%
Gemiddelde leeftijd42,3
Gemiddelde leeftijd bij de mannen41
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen43,5
Netnummers30
BuurtenPatijnpark
Lokale tijddonderdag 16:07
TijdzoneMidden-Europese standaardtijd
Breedte- & lengtegraad52.09° / 5.23333°
Postcodes37013702370337043705Meer

Zeist, Utrecht (provincie) - Kaart

Zeist, Utrecht (provincie) Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking43.65246.25647.38946.995
Bevolkingsdichtheid1.518 / km²1.608 / km²1.648 / km²1.634 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zeist Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Afname van 0,8% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Zeist, Utrecht (provincie)+7,7%+1,6%-0,8%
Utrecht+46,1%+26,3%+13,9%
Nederland+24,3%+13,4%+6,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zeist, Utrecht (provincie) Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 42,3 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Zeist, Utrecht (provincie)42,3 jaar43,5 jaar41 jaar
Utrecht38,7 jaar39,3 jaar38,1 jaar
Nederland41 jaar41,7 jaar40,2 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Zeist, Utrecht (provincie) Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 51.3671.2742.642
5-91.5131.4042.918
10-141.4331.4162.849
15-191.4031.4242.828
20-241.2951.3722.667
25-291.3041.3102.615
30-341.2671.2212.488
35-391.4031.5352.938
40-441.7481.7423.491
45-491.7851.7873.572
50-541.6311.5843.215
55-591.4941.6053.100
60-641.5791.6813.261
65-691.0371.2072.245
70-748811.0561.938
75-796679091.577
80-844718431.314
85 Plus3809641.345
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Zeist, Utrecht (provincie) Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 1.634 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Zeist, Utrecht (provincie)46.99528,7 km²1.634 / km²
Utrecht1,3 miljoen1.449,4 km²877,7 / km²
Nederland16,9 miljoen41.398,3 km²408,7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zeist, Utrecht (provincie) Historische bevolking

Geschatte bevolking van 1500 tot 2015
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Zeist
 Netnummer 30: 68,8%
 Netnummer 6: 23,4%
 Andere: 7,8%

Bedrijfsspreiding voor Zeist, Utrecht (provincie)

 Goedkoop: 48,9%
 Matig: 38,3%
 Duur: 10,6%
 Erg Duur: 2,1%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Zeist, Utrecht (provincie) CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Zeist, Utrecht (provincie)562.982 t12 t19.583 t/km²
Utrecht15.259.787 t12 t10.528 t/km²
Nederland167.743.567 t9,91 t4.051 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Zeist, Utrecht (provincie) CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)562.982 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd12 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)19.583 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingGemiddels (4)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
08-09-201112:024,270,9 km6.000 mGermanyusgs.gov
09-09-200121:303,468,8 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
08-09-200123:583,875,7 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
11-09-199905:323,759,3 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
07-05-199615:173,494,1 km10.000 mGermanyusgs.gov
28-07-199512:24499,2 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
03-02-199515:133,195,7 km10.000 mGermanyusgs.gov
20-09-199418:123,475,6 km5.000 mThe Netherlandsusgs.gov
11-06-199310:043,399,8 km10.000 mBelgiumusgs.gov
01-12-198912:093,140,8 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov

Zoek het optreden van aardbevingen nabij Zeist, Utrecht (provincie)

Vroegste datum  Uiterste datum 
 Magnitude 3.0 en hoger   Magnitude 4.0 en hoger   Magnitude 5.0 en hoger 

Zeist, Utrecht (provincie)

Zeist ( uitspraak (info / uitleg)) is een gemeente en dorp in het midden van de Nederlandse provincie Utrecht. De gemeente telt 61.762 inwoners (31 maart 2015, bron: CBS) en heeft een oppervlakte van tegen de 50 km² (waarvan slechts een minieme hoeveelheid wat..  ︎  Zeist Wikipedia Page

Postcodes

Percentage bedrijven op Postcodes in Zeist
 Postcode 3701: 20,6%
 Postcode 3707: 18,5%
 Postcode 3705: 14,3%
 Postcode 3704: 11,5%
 Postcode 3708: 10,3%
 Postcode 3703: 9,9%
 Postcode 3702: 6,8%
 Andere: 8,2%

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.