Ondernemingen in Zwolle

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 19,9%
 Professionele Diensten: 15,8%
 Industrie: 8,3%
 Onderwijs: 7,8%
 Restaurants: 7%
 Medisch: 6,5%
 Thuisdiensten: 5,4%
 Andere: 29,3%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Autogarage1824.31,5
Kappers1534.41,2
Schoonheidsalons2914.52,4
Lening Bedrijven2173.81,8
Algemene Aannemers1944.11,6
Bouw anders1954.21,6
Onroerend Goed3014.02,4
Bouw van gebouwen2544.02,1
Groothandelelaren1583.91,3
Medisch en gezondheid6834.25,5
Psychiaters en psychologen1643.81,3
Accountants1924.61,6
Corporate management2844.22,3
Gespecialiseerde ontwerpen2384.71,9
Reclame en Marketing1994.21,6
Bouwmarkten1534.21,2
Electronicawinkel2804.02,3
Kantoorartikelen3813.93,1
Kledingwinkels2113.91,7
Gebied van Zwolle, Overijssel107,4 km²
Bevolking123.211
Mannelijke bevolking60.107 (48,8%)
Vrouwelijke bevolking63.104 (51,2%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +67,9%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +18,5%
Gemiddelde leeftijd36,9
Gemiddelde leeftijd bij de mannen36,4
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen37,3
BuurtenAalanden, Assendorp, Berkum, Binnenstad, Diezerpoort, Holtenbroek, Ittersum, Schelle, Stadshagen
Lokale tijddinsdag 08:22
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
Weer15.4°C heldere lucht
Breedte- & lengtegraad52.5125° / 6.09444°
Postcodes80118012801380148015Meer

Zwolle, Overijssel - Kaart

Zwolle, Overijssel Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking73.40590.770103.972123.211
Bevolkingsdichtheid683,2 / km²844,9 / km²967,8 / km²1.146 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zwolle Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 18,5% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Zwolle, Overijssel+67,9%+35,7%+18,5%
Overijssel+27%+14,4%+6,8%
Nederland+24,3%+13,4%+6,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zwolle, Overijssel Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 36,9 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Zwolle, Overijssel36,9 jaar37,3 jaar36,4 jaar
Overijssel40,2 jaar41,1 jaar39,2 jaar
Nederland41 jaar41,7 jaar40,2 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Zwolle, Overijssel Bevolkingspiramide

Bevolking per leeftijd en geslacht
LeeftijdMannelijkVrouwelijkTotaal
Onder 54.2474.0858.333
5-93.9273.7167.643
10-143.4933.4736.967
15-193.5173.6247.141
20-244.1774.8979.074
25-294.6814.9539.634
30-344.6604.6679.328
35-394.7904.5859.375
40-444.7664.5589.324
45-494.3104.3838.694
50-543.9524.0187.971
55-593.5273.4737.000
60-643.2183.3666.585
65-692.2622.4194.682
70-741.7412.0703.811
75-791.3141.7713.086
80-849071.5092.416
85 Plus6191.5362.156
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Zwolle, Overijssel Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 1.146 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Zwolle, Overijssel123.211107,4 km²1.146 / km²
Overijssel1,1 miljoen3.419,8 km²336,0 / km²
Nederland16,9 miljoen41.398,3 km²408,7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zwolle, Overijssel Historische en Geschatte Bevolking

Geschatte bevolking van 1300 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in Zwolle
 Stadshagen: 30,5%
 Binnenstad: 12,8%
 Assendorp: 10,1%
 Berkum: 7,1%
 Diezerpoort: 6,7%
 Andere: 32,7%

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Zwolle
 Netnummer 38: 63,9%
 Netnummer 6: 25,8%
 Andere: 10,3%

Bedrijfsspreiding voor Zwolle, Overijssel

 Goedkoop: 46,9%
 Matig: 41,6%
 Duur: 10,2%
 Erg Duur: 1,3%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Zwolle, Overijssel CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Zwolle, Overijssel1.376.765 t11,2 t12.814 t/km²
Overijssel12.836.095 t11,2 t3.753 t/km²
Nederland167.743.567 t9,91 t4.051 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Zwolle, Overijssel CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)1.376.765 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd11,2 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)12.814 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingGemiddels (4)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
08-09-201112:024,292,4 km6.000 mGermanyusgs.gov
07-08-200622:033,899,2 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
09-11-200316:223,197,9 km10.000 mThe Netherlandsusgs.gov
07-05-199615:173,498,6 km10.000 mGermanyusgs.gov

Zwolle, Overijssel

Zwolle ( uitspraak (info / uitleg)) is de hoofdstad van de Nederlandse provincie Overijssel en tevens Hanzestad. ligt aan het Zwarte Water en de Overijsselse Vecht en is via het Zwolle-IJsselkanaal verbonden met de IJssel. De stad ligt in de regio IJsseldelta..  ︎  Zwolle Wikipedia Page

Postcodes

Percentage bedrijven op Postcodes in Zwolle
 Postcode 8011: 16,5%
 Postcode 8043: 9,8%
 Postcode 8013: 9,5%
 Postcode 8014: 6,3%
 Postcode 8017: 5,8%
 Andere: 52,1%

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.